Захоплені Росією кораблі ВМСУ зникли з порту Керчі

Українські малі броньовані артилерійські катери «Нікополь» (P176) і «Бердянськ» (P175), а також буксир «Яни Капу» (А947), захоплені російським військовими в районі Керченської протоки 25 листопада 2018 року, зникли з акваторії стоянки суден «Генмол» в центрі окупованої Керчі, де вони перебували останні місяці.

Стоянка суден «Генмол» в Керчі, в правому куті буксир ВМСУ «Яни Капу», 24.06.2019 Фото: RFE/RL

Про це повідомляє видання Крим.Реалії, передає Центр журналістських розслідувань.

24 червня журналісти видання сфотографували акваторію порту військової частини Берегової охорони ФСБ РФ в центрі Керчі в районі стоянки суден «Генмол» і виявили, що українські військові катери, що раніше знаходилися під маскувальною сіткою біля причальної стінки, відсутні.

У той же час, там все ще перебував буксир «Яни Капу».

Стоянка суден «Генмол» в Керчі, буксир ВМСУ «Яни Капу», 24.06.2019 Фото: RFE/RL

Однак, вже на наступний день, вранці 25 червня, буксир на стоянці суден «Генмол» також був відсутній.

Стоянка суден «Генмол» в Керчі, 25.06.2019 Фото: RFE/RL

«Кримське прикордонне управління ФСБ» публічно не повідомляло про переміщення захоплених українських військових кораблів і буксиру.

МБАК «Нікополь» і «Бердянськ» під маскувальною сіткою на стоянці суден «Генмол» в Керчі, лютий 2019 р Фото: RFE/RL

Нагадаємо:

  •  
  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • Незаконно захоплені військовими РФ в Чорному морі малі броньовані катери «Бердянськ», «Нікополь» і рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України були доставлені в порт окупованої Керчі.
  • 25 травня 22019 року Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав РФ негайно звільнити захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків і кораблі. Таким чином, суд відповідно до Конвенції ООН з морського права задовольнив ключова вимога України у справі про тимчасові заходи, які повинна здійснити РФ.
  • МЗС України направило РФ ноту з вимогою назвати час і місце передачі українській стороні 24 полонених моряків і трьох кораблів ВМСУ, захоплених в нейтральних водах Чорного моря в минулому році.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Росія поки не відповіла на дипломатичну ноту України з вимогою назвати точну дату і місце звільнення захоплених в Чорному морі українських моряків і суден. При цьому у МЗС не виключають, що РФ може звільнити військовополонених моряків у спосіб, не пов’язаний із рішенням Міжнародного трибуналу з морського права.
  • Євросоюз вимагає від Росії виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня та повернути Україні моряків і кораблі ВМСУ, незаконно захоплених російськими військовим в Чорному морі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine