ЄСПЛ зобов’язав РФ провести незалежне медобстеження хворого активіста Бекірова

Новини
Едем Бекіров Фото: Ислям Велиляев

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов’язав уряд РФ провести незалежне медичне обстеження важкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму за обвинуваченням у нібито «незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів». Місяць тому ЄСПЛ зобов’язав Росію помістити Бекірова в лікарню, проте це рішення не було виконано.

Про це повідомив адвокат Олексій Ладін, передає Центр журналістських розслідувань.

«10 липня Європейський суд з прав людини прийняв нове рішення щодо мого підзахисного Едема Бекірова, яким конкретизував своє попереднє рішення від 11 червня. Згідно з новою заявою ЄСПЛ [адресовано Уряду Російської Федерації] незалежні і спеціалізовані лікарі повинні провести медичне обстеження мого підзахисного і в підсумку підготувати окремі, докладні висновки щодо кожної з проблем зі здоров’ям у Едема Бекірова», – зазначив Ладін.

Адвокат процитував друге рішення ЄСПЛ щодо Бекірова: «Ці незалежні медичні висновки повинні також вказувати, чи є медична допомога, яка в даний час надається заявнику, адекватною його медичним проблемам, а також чи підходить для останнього в якості запобіжного заходу утримання у в’язниці».

Ладін також повідомив, що урахуванням цієї заяви ЄСПЛ він направив відповідні, допоміжні для відповідальних інстанцій, клопотання, до «прокуратури Криму», адміністрації СІЗО №1 Сімферополя і керівництва медсанчастини СІЗО, де утримується Бекіров.

«У клопотаннях Захист вказує, що згідно з медичними документами, які давно були передані до вищевказаних інстанцій, у Бекірова є прогресуюче неврологічне захворювання, точну і довгу назву якого вам краще і не знати. Це захворювання, відповідно до постанови Уряду від 14 січня 2011 року, входить до переліку, що перешкоджають утриманню під вартою. У зв’язку з цим критично важливо негайно забезпечити медичний огляд Едема Бекірова невропатологом, ендокринологом, хірургом, кардіологом, онкологом і хірургом-ортопедом», – підкреслив адвокат.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затримали кримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».
  • 7 червня «Київський райсуд» Сімферополя продовжив арешт Бекірову до 12 серпня.
  • 11 червня ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму.