Суд у справі Вишинського перенесли. На засідання приїжджала омбудсмен РФ

Новини
Кирило Вишинський Фото: sputniknews.ru

Подільський райсуд Києва переніс засідання у справі керівника незареєстрованої підрозділу російського інформагентства МІА «Россия сегодня» – «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського, обвинуваченого в державній зраді, на 19 липня, в зв’язку з знаходженням суддів у нарадчій кімнаті по іншій справі.

Про це повідомляє кореспондент Бюро судової інформації (проект Центру журналістських розслідувань).

На засідання приїхала омбудсмен РФ Тетяна Москалькова, яка заявила, що у неї є звернення до глави Подільського суду з проханням про зміну запобіжного заходу Вишинському, який буде не пов’язаний з утримуванням під вартою.

«Вишинський – годувальник сім’ї, у нього є діти на утриманні, він більше року перебуває в СІЗО», – сказала вона.

Москалькова не підтвердила і не спростувала можливий обмін Вишинського і захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків.

«Я не володію такою інформацією. Я як омбудсмен не володію мандатом по обміну. Обмін не в тренді, люди не речі, щоб їх міняти», – заявила Москалькова.

Омбудсмен РФ Тетяна Москалькова Фото: YouTube Украина • РУ

Детальніше про справу Вишинського – в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Справа Вишинського»: факти, люди, схеми

Нагадаємо:

  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Вишинський заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням він звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 1 квітня Подільський райсуд Києва розпочав розгляд по суті справи Кирила Вишинського. 7 травня суд продовжив арешт Вишинському до 22 липня.
  •  Вишинський не визнає провину  за всіма епізодами обвинувального акту.