Слідство розглядає однією з версій вбивства Шеремета діяльність екстремістів – Князєв

Слідство розглядає кілька версій вбивства одного з керівників видання «Українська правда» Павла Шеремета, зокрема, діяльність екстремістськи налаштованих груп осіб.

Президент України Володимир Зеленський і голова Нацполіції України Сергій Князєв Фото: UKRINFORM

Про це заявив голова Нацполіції України Сергій Князєв на брифінгу у вівторок, 23 липня, після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським щодо розкриття вбивства журналіста, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію «Української правди».

«Слідством висунута наступні версії злочину – професійна діяльність Шеремета в Україні, а також за кордоном. Дестабілізація соціально-політичної ситуації в Україні, побутові та міжособистісні конфліктні ситуації. Помилка в об’єкті злочину, з огляду на те, що автомобіль належить та використовувався співмешканкою загиблого», – сказав Князєв.

«Окремо перевіряється причетність до вчинення вбивства екстремістськи налаштованих груп осіб, які намагаються чи намагались досягнути своїх цілей – зміна влади, повалення конституційного ладу тощо злочинним шляхом», – додав він.

Також глава Нацполіції не виключив причетність до вбивства Росії.

За його словами, робота над розкриттям злочину ще триває, але поліція все ще не може назвати імена вбивць.

Зокрема, Князєв зазначив, що були допитані 3,5 тисячі людей, виконано 26 комплексних експертиз та отримано інформацію по 44 тисячам номерів, проведено 146 слідчих дій.

Він додав, що українські правоохоронці звернулися за міжнародно-правовою допомогою і з 9 країн вже надійшли дані.

Крім того очільник Нацполіції наголосив, що правоохоронцями опрацьована версія причетності до злочину співробітника СБУ, про що повідомляли ЗМІ, але вона наразі не підтвердилася.

Президент України Володимир Зеленський Фото: UKRINFORM

В свою чергу президент України Володимир Зеленський після ознайомлення із зібраними українськими правоохоронцями матеріалами та результатами проведених слідчих дій у справі про вбивство Павла Шеремета заявив, що очікує розкриття цього злочину.

«З того, що я побачив, не можу говорити, в який термін, але думаю, що в нас із вами буде результат», – сказав він на брифінгу після ознайомлення з закритими матеріалами справи, які йому надав Сергій Князєв, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялось, 20 липня президент Володимир Зеленський заявив, що чекає на доповідь від генпрокурора, глави МВС, глави Нацполіції та голови СБУ у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

Нагадаємо:

  • Вранці 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху машини загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Автомобіль належав керівниці «Української правди» Олені Притулі, її в машині в момент вибуху не було.
  • Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом вбивства Шеремета. Вбивство кваліфіковано за ч.2 п.5 ст.115 КК України – (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб), підслідність по якому віднесена до Нацполіціі. Раніше в Нацполіціі України заявляли, що в якості основної версії вбивства журналіста слідчі розглядають його професійну діяльність.
  • Журналісти з проекту «Слідство.Інфо» разом з колегами з міжнародної мережі OCCRP представили власне розслідування вбивства Павла Шеремета.
  • 12 липня Міжнародний Комітет захисту журналістів (CPJ) представив у Києві спеціальний звіт про вбивство Павла Шеремета. Комітет повідомив про відсутність конкретних результатів в даному розслідуванні і рекомендував Україні задіяти всі необхідні ресурси для встановлення організаторів цього злочину.
  • Головне слідче управління Нацполіції засекретило всі судові рішення у справі про вбивство Павла Шеремета для захисту життя осіб, «які беруть участь у кримінальному судочинстві».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine