Каздобіна: Венедиктов бреше – за анексію Криму Заходом на РФ накладені не лише персональні, але і секторальні санкції

Головний редактор радіостанції «Ехо Москви», що належить Газпрому, Олексій Венедиктов бреше, коли заявляє, що за незаконну анексію Криму Заходом на РФ були накладені лише персональні санкції. Насправді і США і Євросоюз застосували обмежувальні заходи проти цілих секторів російської економіки і вони будуть регулярно подовжуватись, поки півострів не під контроль України.

Юлія Каздобіна, засновниця ГО «Українська фундація безпекових студій» Фото: investigator.org.ua

Про це заявила Юлія Каздобіна, засновниця ГО «Українська фундація безпекових студій», у програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська), коментуючи заяви Венедиктова в інтерв’ю Дмитру Гордону про те що основні санкції на РФ накладені за агресію на Донбасі, а не за анексію Криму.

«Тут треба розуміти, що у західних країн різна політика по відношенню до Криму і до Донбасу. Тобто Донбас – це Мінські угоди, а те, що стосується Криму – це політика невизнання окупації Криму. На Донбасі вони намагаються досягти деескалації, в першу чергу, потім – розв’язання того конфлікту, який існує. І той факт, що вони наклали санкції саме на Російську Федерацію, свідчить про те, що вони розуміють, що цей конфлікт є міжнародним, що це не громадянська війна в Україні. І логіка накладання санкцій така, що їх мета – змусити країну-агресора змінити свою поведінку, не перемагаючи її у війні», – сказала Каздобіна.

Вона зазначила, що санкції за Донбас накладені на Росію, аби змусити її виконувати Мінські угоди.

«В цьому сенс санкцій, насправді, і коли йдеться про Донбас, в них пряма мова полягає в тому, що санкції ми знімаємо, якщо Мінські угоди виконуються. Тобто вони накладені для того, щоб Мінські угоди були виконані. Якщо йдеться про Крим, то це політика невизнання окупації Криму, і ці санкції запроваджені не стільки проти самої Російської Федерації, скільки вони не дозволяють західному бізнесу мати якісь економічні стосунки з підприємствами на окупованій території. І таким чином вони не дозволяють розвиватися кримській економіці, роблять кримську економіку збитковою, такою, яку Російська Федерація має підтримувати своїми дотаціями», – вказала експертка.

Вона вказала, що на Крим було накладено секторальні санкції: західним компаніям заборонені будь-які інвестиції на півострів, спільна економічна діяльність в деяких галузях. Зокрема, йдеться про транспортну, енергетичну галузь, про видобуток корисних копалин і телекомунікаційну галузь.

«І якщо ми подивимося на статистику по кримській економіці, то ці галузі дійсно є збитковими, тобто вони не можуть розвиватися, а без розвитку цих галузей не може розвиватися вся економіка Криму», – сказала Каздобіна.

Нагадаємо:

  • Санкції щодо РФ через анексію Криму з боку США і ЄС були введені в грудні 2014 року.
  • 4 березня 2019 року президент США Дональд Трамп продовжив ще на рік пакет санкцій, введених указами як попереднього президента Барака Обами, так і нинішньою адміністрацією Білого дому, проти Росії за незаконну окупацію і анексію Криму.
  • 20 червня 2019 року Рада ЄС продовжила до 23 червня 2020 року діючу заборону на інвестиції в економіку окупованого Криму.
  • 27 червня 2019 року Рада Євросоюзу подовжила економічні санкції ЄС проти окремих секторів російської економіки ще на шість місяців – до 31 січня 2020 року. Ці обмежувальні заходи проти Росії Євросоюз ввів ще в 2014 році у відповідь на її дії з дестабілізації ситуації в Україні.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine