Кримська єпархія ПЦУ оскаржила рішення «суду» про розірвання оренди будівлі собору в Сімферополі

Управління Кримської єпархії Православної церкви України оскаржило рішення «Арбітражного суду Республіки Крим» за позовом «Міністерства майнових і земельних відносин РК» від 5 липня про розірвання договору оренди приміщень кафедрального собору Володимира та Ольги в Сімферополі. Розгляд скарги призначений на 29 серпня.

Кафедральный собор святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги ПЦУ в Сімферополі Фото: RFE/RL

Про це Кримській правозахисній групі повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент, посилаючись на копію ухвали «суду» про прийняття скарги, передає Центр журналістських розслідувань.

«Двадцять перший окружний адміністративний суд у Севастополі 6 серпня ухвалив до провадження скаргу за позовом Міністерства майнових і земельних відносин Республіки Крим до Управління Кримської єпархії УПЦ Київського патріархату (зараз ПЦУ – ред.) про стягнення грошових коштів, дострокове розірвання договору оренди, спонукання повернути нерухоме майно», – йдеться в документі .

Судове засідання з розгляду апеляційної скарги призначене на 29 серпня, 17:30 у приміщенні «суду» за адресою: Севастополь, ул.Суворова.21, зал 1192.

Фото: crimeahrg.org

Нагадаємо:

  • 28 червня «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ (раніше Української православної церкви Київського патріархату – ред.) передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.
  • 24 липня архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент після повернення до Сімферополя виявив, що з храму  вкрали всі церковні речі Кримського єпархіального управління.
  • Синод Православної церкви України закликав посилити міжнародні санкції проти Росії і конкретних посадових осіб відповідальних за розграбування собору святих Володимира і Ольги ПЦУ в Сімферополі та причетних до порушення права на свободу совісті та віросповідання у окупованому Криму.
  • Земельну ділянку, виділену Сімферопольською міськрадою в 2013 році Кримській єпархії Української православної церкви Київського патріархату для будівництва храму, окупаційна «влада» Сімферополя передала римо-католицькій громаді для будівництва кафедрального собору.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine