Танкер MRIYA доставлено до Херсонській нафтогавані

Танкер MRIYA, який заарештовано за фактом порушення режиму в'їзду/виїзду до окупованих територій України, відбуксирувано і пришвартовано біля причалу ДП «Підприємство із забезпечення нафтопродуктами» в Херсоні.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на дані трекеру marinetraffic.com.

Буксирні катери «Борей» і «Геннадій Савельєв» здійснили транспортування танкеру MRIYA, на якому вимкнено ходові системи, з порту “Південний” до Херсону. 

Танкери MRIYA і DJANGO біля причалу Херсонської нафтогавані Фото marinetraffic.com

Біля причалу, до якого пришвартовано танкер MRIYA, вже третій день стоїть також танкер Django. Обидва танкери знаходяться у власності ТОВ “Тефін”, яке пов’язано із бізнес-структурами, близькими до кума В.Путіна Віктора Медведчука. Танкер Django фігурує у кримінальній справі про контрабанду російського пального. 

СБУ та Держприкордонслужба 20 серпня взяли танкер MRIYA під контроль на виконання рішення Апеляційного суду Херсонської області від 19 серпня про накладення арешту на судно. 

Танкер MRIYA вийшов з порту Херсон 15 серпня одразу після рішення Херсонського міського суду про відмову в арешті судна. Вийшовши до нейтральних вод, судно вимкнуло AIS і зупинилося у безпосередній близькості до танкеру Balt Flot 16 (прапор РФ, порт приписки Петербург). За усталеною схемою контрабанди, у нейтральних водах без відкриття/закриття кордону відбувається перевантаження пального, яке в подальшому може опинитися на українському ринку. 

Нагадаємо:

  • 10 серпня в порту Херсона українські правоохоронці провели обшук на судні MRIYA, яке в порушення закону заходило в закриті України порти окупованого Криму, поставляло паливо для Чорноморського флоту РФ і підозрюється в контрабанді нафтопродуктів. У червні 2015 це ж судно, але під назвою VILGA, поставляло паливо для підрозділів Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі.
  • Танкер MRIYA знаходиться складеному Моніторингової групою фонду «Майдану закордонних справ» і порталу BSNews «чорному списку» морських суден, які після окупації Криму Росією відвідували закриті Україною порти окупованого Криму. Згідно їх бази даних, в 2015 році судно, тоді під назвою VILGA (прапор Росії, IMO: 9109811), тричі заходило в порт Севастополя для доставки нафтопродуктів на головну нафтобазу Чорноморського флоту РФ в Сухарній балці: 11 травня, 1 червня і 26 червня.
  • 13 серпня Херсонський міський суд відмовився заарештовувати судно MRIYA.
  • 14 серпня прокуратура АРК оскаржила рішення Херсонського міськсуду. В СБУ заявили, що «справа на контролі».
  • 15 серпня стало відомо, що судно-порушник MRIYA вийшло з порту Херсона в нейтральні води Чорного моря.
  • 19 серпня Апеляційний суд Херсонської області скасував рішення Херсонського міськсуду й заарештував судно MRIYA.
  • 20 серпня співробітники СБУ та Держприкордонслужби України під процесуальним керівництвом прокуратури АРК виконали рішення Апеляційного суду Херсонської області про арешт танкера MRIYA.
  • Судновласники танкеру MRIYA пов’язані зі структурами, близькими Віктора Медведчука, кума президента РФ Володимира Путіна і лідера партії «Опозиційна платформа – За життя».
  •  
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine