СБУ повідомляє, що переговори з РФ зі звільнення ув’язнених ще тривають (доповнено)

Служба безпеки України закликала пресу не поширювати неперевірену інформацію про заплановане звільнення українських в'язнів РФ.

Про це у соцмережі написала представник СБУ Олена Гітлянська, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Складний процес переговорів з обміну заручників триває. Заборона на поширення неперевіреної інформації. Тримаємо кулаки!», – пише вона.

Пізніше Офіс президента України Володимира Зеленського також повідомив, що процес взаємного звільнення утримуваних осіб триває.

«Процес взаємного звільнення утримуваних осіб триває. Інформація про його завершення не відповідає дійсності. Вже не вперше ми бачимо інформаційний хаос, спричинений посиланням на непідтверджену інформацію та численні «джерела». Ми закликаємо розуміти наслідки дезінформації: це гра з емоціями суспільства. Коли взаємне звільнення утримуваних осіб завершиться, Офіс Президента повідомить про це на офіційних каналах», – йдеться в повідомленні.

Як повідомив секретар РНБО Олександр Данилюк журналістці Ельвіні Сейтбуллаевій, «потрібно набратися терпіння і чекати».

«Давайте наберемося терпіння, а потім будемо коментувати. Це дуже принципове питання», – сказав він.

  • Новопризначений генеральний прокурор Руслан Рябошапка вночі на своїй сторінці в Facebook розмістив повідомлення «МорякиСенцовКарпюкБалухГриб летять додому!», поширивши пост Анни Ісламової, яка була помічницею нардепа 8 скликання Артура Палатного (БПП).
  • Родичам звільнених українських військовополонених та політв’язнів повідомили, що вони уже в Києві, однак наразі не уточнили де і коли з ними можна буде зустрітись. Зокрема, родичі військових моряків повідомили журналістам Крим.Реалії, що їм запропонували їхати до Києва, зустрічати рідних.
  • Главред «Ехо Москви» Олексій Венедиктов повідомив: «О 5 ранку літак зі звільненими українцями, включаючи Сенцова і моряків, повинен приземлитися в Києві», – написав Венедиктов. Також, за його даними, серед політв’язнів на борту є Роман Сущенко.

 

 
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine