До політв’язнів Бекірова, Балуха та Гриба допустять незалежних лікарів – Денісова

До політв'язнів, громадян України Едема Бекірова, Володимира Балуха та Павла Гриба допустять незалежних лікарів, які дадуть медичні висновки щодо їх стану здоров'я.

Людмила Денисова, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Фото: investigator.org.ua

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на прес-конференції в Києві, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство УНІАН.

Вона нагадала, що на минулому тижні на зустрічі з уповноваженою з прав людини в РФ Тетяною Москальковою омбудсмени обмінялися списками громадян, які утримуються на територіях обох держав, і домовилися про надання гуманітарної і медичної допомоги, якщо така потрібна.

«Окремо, ми, безумовно, розглядали кейс Едема Бекірова – про те, що він все ж не може утримуватись в умовах слідчого ізолятора (Сімферополя – ред.), тому що всі медичні показники говорять про те, що його треба відпустити додому хоча б на період досудового слідства», – розповіла Денисова.

За її словами, вони з Москалькової домовилися наступним чином: рідні Бекірова надають незалежного лікаря з російською ліцензією, який зробить медичний висновок стосовно стану активіста.

«Тому зараз підбирається цей лікар. І ми будемо сприяти, щоб так і сталося. Я особисто звернулася до пані Москалькової, щоб все ж його не доставляли на засідання в Красноперекопськ, тому що він просто не витримає цього … Тому ми зараз на постійному контакті», – підкреслила Денісова.

Вона також зазначила, що обговорила з російським омбудсменом і справу утримуваного в російській колонії кримчанина Володимира Балуха, де вже визначені лікарі, яких допустять до нього для медичних висновків.

«Якщо будуть такі висновки лікарів, що у нього є захворювання, які унеможливлюють утримання … Ми будемо, безумовно, клопотати, щоб змінили запобіжний захід», – сказала Денісова.

Вона також зазначила, що за результатом їх з Москальковою домовленості до українця Павла Гриба мають допустити незалежних лікарів, тому що існують суперечності у висновках українських та російських медиків, які його обстежували. Гриба також повинен відвідати лікар, у якого буде російська ліцензія, але неважливо, яке у нього буде громадянство.

«Безумовно, є і питання (Євгенія – ред.) Панова. Москалькова обіцяла скайп-конференцію провести, щоб він повідомив, який у нього стан здоров’я, щоб ми могли побачити, що дійсно – все в порядку, і допомога була надана, як про це говорить російська сторона. І щодо (Володимира – ред.) Дудки, який не може отримати медичний висновок – зараз ми теж робимо все, щоб отримати всі медичні документи, щоб знати, як далі рухатися і яку допомогу йому надати», – підкреслила омбудсмен України.

Нагадаємо:

  • 11 червня ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму. Це рішення не було виконано. 10 липня ЄСПЛ зобов’язав уряд РФ провести незалежне медичне обстеження Едема Бекірова.
  • У Едема Бекірова значно погіршився стан здоров’я. Через гострий біль він не може встати з ліжка.
  • Кримінальну справу Бекірова направили з Сімферополя для розгляду по суті в «Красноперекопський районний суд». У Красноперекопську немає ІТТ, найближчий знаходиться в Армянську, умови утримання якого загрожують життю Бекірова, крім того, він може не пережити етапування із СІЗО Сімферополя.
  • З 29 березня 2019 року українець Володимир Балух знаходиться у виправній колонії №4 міста Торжок в Тверській області РФ. У нього погіршився стан здоров’я, але діагноз йому досі не поставили.
  • 22 березня 2019 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Павла Гриба, обвинуваченого в нібито схилянні до теракту росіянки Тетяни Єршової, до шести років колонії загального режиму. Павло Гриб має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати. 23 липня Військова колегія Верховного суду РФ визнала «законним» вирок Північно-Кавказького окружного військового суду. Адвокат заявила, що українця катували, змусивши дати свідчення, від яких він потім відмовився.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine