Аксенов збирається «націоналізувати» «Кримський титан» Фірташа – ЗМІ

«Глава» окупованого Криму Сергій Аксенов збирається «націоналізувати» «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа, якого можуть екстрадувати до США з дозволу Мін'юсту Австрії.

Вид на «непрацюючий» завод «Кримський титан» з боку Херсонщини, березень 2018 року Фото: investigator.org.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на севастопольське видання «Примечания».

«Завод продовжить роботу, але, можливо, потрапить під націоналізацію. Підприємство працювати буде, але при дотриманні всіх заходів безпеки, щоб ми чітко знали, що жителям міста абсолютно нічого не загрожує. «Кримському титану» бути. Заходи щодо стабілізації його роботи і модернізації виробництва будуть прийняті », – повідомив Сергій Аксенов в ефірі програми« Серйозна розмова »на телеканалі «Крим 24».

Аксенов заявив, що у підприємства є борги перед компаніями.

Сергій Аксенов Фото: ТАСС

«Вони складають близько 1,8 млрд рублів. Якщо борг не буде погашений, завод у власника заберуть. Завод українського олігарха, доведений до банкрутства банком ВТБ, заборгував ресурсопостачальних структурам 1,8 млрд рублів», – пише видання.

ФБР США звинувачує Фірташа у корупції при отриманні дозволу на розробку титанового родовища в Індії. За даними американських правоохоронців, український олігарх і його співробітники заплатили індійським чиновникам 19 млн євро. в США Фірташу загрожує до 50 років в’язниці і конфіскація всіх активів.

Нагадаємо:

  • З березня 2014 «кримська влада» «націоналізувала» величезну кількість підприємств, заповідників, санаторіїв, винзаводів і іншого майна, що належить Україні. Серед останніх великих «придбань» КримхлібКрименерго, приватна клініка «Генезис»Укртелеком.
  • «Націоналізація по-кримськи» не має нічого спільного з російським законодавством. Згідно ст. 235 Цивільного кодексу РФ, націоналізація (як підстава для припинення права власності) проводиться на підставі закону з відшкодуванням вартості майна та інших збитків у порядку, встановленому ст. 306 цього Кодексу, яка, в свою чергу, визначає, що збитки, завдані власникові націоналізованого майна (в тому числі і його вартість), відшкодовуються державою.
  • За оцінками фахівців, в Криму під незаконну націоналізацію потрапило понад 4000 українських підприємств.
  • Детальніше читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Торгівля краденим: що продавала Росія в окупованому Криму в 2017 році»
  • В ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиці», який також контролює Фірташ.
  • Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).
  • Прокуратура АРК розслідує два кримінальних провадження щодо виробничої діяльності Армянського філіалу ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс»: щодо  порушення екологічного законодавства з 2016 року та за фактами забруднення атмосферного повітря після викидів хімічних речовин у серпні 2018 року.
  • Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України після хімічних викидів на заводі «Кримський Титан» заявило про намір ініціювати санкції проти компаній, які пов’язані з виробництвом хімічної продукції на території окупованого Криму та її реалізацією.
  • В січні 2019 року в Криму після півтора місяці простою відновив роботу завод «Кримський титан», зупинений після появи сильних хімічних викидів, що призвело до екологічної катастрофи на півночі півострову.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine