Українці Криму готують звернення до ЄСПЛ, який розглядає справу про знищення храму ПЦУ у Сімферополі – архієпископ Климент

Українська громада окупованого Криму готує звернення до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), який розглядає справу про знищення храму Православної церкви України у Сімферополі, будівлю якого так званий «Арбітражний суд Криму» зобов’язав передати «міністерству майнових і земельних відносин Республіки Крим».

Архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент Фото: YouTube Ukraine Crisis Media Center

Про це архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент повідомив у понеділок, 16 вересня, на пресконференції в Українському кризисному медіацентрі Києва, передає Центр журналістських розслідувань.

«Зараз відкрита справа в Європейському суді з прав людини і зараз готується велике звернення від української громади (Криму – ред.), яке буде представлене у цьому Суді. Ми будемо використовувати юридичну складову для того, щоби зберегти цю церкву, але нам треба підтримка», – сказав владика.

Він виказав жаль з приводу того, що представники попереднього українського уряду «нічого не зробили для того, щоб відповідно до законів, які діють в Україні, відповідно до міжнародного законодавства допомогти мені в цій боротьбі за збереження церкви».

Тепер архієпископ сподівається на допомогу нової влади в Україні.

«В першу чергу мені треба підтримка нового уряду, який обрано в Україні … У нас відбулася зустріч вже з новим представником президента, ми обговорили це питання. Зараз готується зустріч з новим міністром культури. І я ще раз звертаюся до новообраного президента Володимира Зеленського: звернути увагу і допомогти … Держава Україна не повинна стояти осторонь і дивитись, як знищується цей осередок (українська церква – ред). А мені треба підтримка», – закликав він.

Владика також вважає, що окупантів дуже дратує присутність в Криму Православної церкви України, а також його діяльність із захисту українських і кримських політв’язнів.

«Наша діяльність, присутність дратує російську владу. Вони думають, якщо завдадуть удару по цьому єдиному українському духовному центру, який по суті залишився єдиним українським осередком (в окупованому Криму – ред.), вони знищать українське коріння. Вони можуть знищити приміщення, вони не знищать дух, вони не знищать мене, якщо тільки в тюрму не посадять», – наголосив архієпископ Климент.

Нагадаємо:

  • 28 червня 2019 року «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ (раніше УПЦ КП – ред.) передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.
  • 24 липня архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент після повернення до Сімферополя виявив, що з храму вкрали всі церковні речі Кримського єпархіального управління.
  • Синод Православної церкви України закликав посилити міжнародні санкції проти Росії і конкретних посадових осіб відповідальних за розграбування собору святих Володимира і Ольги ПЦУ в Сімферополі та причетних до порушення права на свободу совісті та віросповідання у окупованому Криму.
  • У серпні 2019 року стало відомо, що земельну ділянку, виділену Сімферопольською міськрадою в 2013 році Кримській єпархії УПЦ КП для будівництва храму, окупаційна «влада» Сімферополя передала римо-католицькій громаді для будівництва кафедрального собору.
  • За словами владики Климента, за п’ять років окупації Криму Росією українська церква залишилась єдиним консолідуючим фактором для українців, які мешкають на півострові. Саме церква дозволяє їм зберігати свою національну культуру і свою українську ідентичність.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine