Ощадбанк може стягнути з РФ $1,3 млрд в Україні – отримано виконавчі документи

Ощадбанк отримав виконавчі листи, які є підставою для виконання рішення Міжнародного арбітражу на території України та відшкодування збитків, завданих Ощадбанку внаслідок анексії Криму з боку Російської Федерації.

Про це повідомляє пресслужба Ощадбанку.

«Ощадбанк отримав виконавчі документи відповідно до ухвали Київського апеляційного суду від 17 липня 2019 року. Цією ухвалою було задоволено заяву банку про визнання та надання дозволу на виконання рішення Міжнародного арбітражу щодо компенсації збитків Ощадбанку, завданих внаслідок анексії Криму з боку Російської Федерації, від 26 листопада 2018 року», – сказано у повідомленні прес-служби. 

Вказані виконавчі листи є підставою для виконання рішення Міжнародного арбітражу на території України та відшкодування Російською Федерацією збитків, завданих Ощадбанку в розмірі близько 1.3 млрд дол. США та відсотків, які нараховуються щоденно до моменту виконання рішення, повідомляють у банку.

«Наразі Ощадбанк здійснює всі необхідні процесуальні дії для відкриття виконавчого провадження та належного захисту своїх інтересів, які було порушено внаслідок незаконних дій Російської Федерації на території Криму, та відшкодування спричинених збитків», – додає прес-служба банку.

Нагадаємо:

  • В травні 2014 року державний Ощадбанк припинив будь-які банківські операції в окупованому Криму і закрив філію – ​​Кримське республіканське управління.
  • 26 серпня 2016 року Ощадбанк подав позовну заяву в міжнародний арбітражний трибунал, в якій зажадав стягнути з РФ компенсацію в сумі понад 1 млрд. дол. в якості відшкодування збитку, нанесеного фінансовій установі в результаті втрати активів в окупованому Криму. Претензія була сформована в рамках положень Угоди між урядами РФ і України про заохочення і взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 року, а також міжнародного права.
  • 26 листопада 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі у понеділок, 26 листопада, ухвалив рішення про стягнення з РФ на користь державного Ощадбанку 1,3 млрд доларів США для компенсації збитків за втрачені активи в окупованому Криму.
  • Заступник директора Департаменту реструктуризації заборгованості і стягнення Ощадбанку Ірина Мудра повідомила Центру журналістських розслідувань, що в банку бачать три варіанти стягнення з РФ компенсації в 1,3 млрд доларів США за втрачені в окупованому Криму активи.
  • 16 травня 2019 року Мудра повідомила Центру журналістських розслідувань, що Росія може спробувати домогтися скасування рішення Міжнародного арбітражу про стягнення з неї 1,3 млрд доларів США в якості компенсації збитків, завданих акціонерному товариству «Ощадбанк» внаслідок російської анексії Криму.
  • 17 липня 2019 року Київський апеляційний суд визнав і надав дозвіл на виконання рішення Арбітражного трибуналу про компенсацію понад 1,1 млрд дол. збитків Ощадбанку, завданих в результаті незаконної анексії Росією Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine