Чубаров c серпня не може зустрітися з представниками Зеленського для обговорення питань щодо Криму

Глава Меджлісу кримськотатарського народу, президент Всесвітнього конгресу кримських татар Рефат Чубаров зазначає, що з початку серпня не може зустрітися з помічниками президента Володимира Зеленського, яких він призначив для обговорення питань щодо Криму, через що зависло в повітрі обговорення важливих законопроектів, що стосуються окупованого півострова.

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Фото: investigator.org.ua

Про це Чубаров заявив в ефірі кримськотатарського телеканалу ATR.

«Нічого не можна вирішувати за Україну без України. Але і нова влада повинна знати, що без кримських татар не можна вирішувати долю Криму або замовчувати її. З початку серпня я не можу зустрітися з тими людьми, на яких вказав президент, щоб ми продовжили наш діалог. Я не буду називати прізвищ, але я не можу з ними зустрітися. Це неправильна позиція влади. Там знаходиться народ, який знищують! Або ж влада повинна сказати, що її це не дуже хвилює … Президент під час зустрічі сказав: «Це мої найближчі помічники, будь ласка, продовжуйте з ними обговорювати законопроекти, а як тільки ми з ними розберемося, я винесу їх на розгляд». Це сказав президент. Я йому вірю. Але зустрічі немає», – сказав глава Меджлісу.

Він вказав, що невизначеність України щодо кримського питання негативно впливає не тільки на позиції країни в очах стратегічних партнерів, але і сприяє знищенню кримських татар, які постійно піддаються репресіям з боку окупаційних «влади» півострова.

«Через таке ставлення до Криму Україна не просто втрачає Крим … Одночасно йде знищення кримськотатарського народу. Росія витісняє кримських татар з Криму і заміщає своїм населенням. Є цифри, статистика. Не просто так йдуть репресії. Ці репресії для того, щоб кримські татари самі покидали Крим. Крім того, що ми реалізуємо своє право, ми даємо Україні ще один потужний інструмент, який спирається на міжнародне право для того, щоб боротися за відновлення суверенітету України над Кримом … Ми не є настільки потужною у військовим аспекті державою, щоб відразу перемогти Росію. Але ми можемо і зобов’язані надати певний алгоритм нашим партнерам», – зазначив Чубаров.

На його думку, Україна повинна наполягати на власних алгоритмах розв’язання конфлікту з Росією, а не погоджуватися на неприйнятні для себе умови.

«Потрібно змінити все те, на що ми змушені були піти у вересні 2014 року і в 2015 році. Тоді такий був час. Ми піддаємо нічого ревізії, ми не сваримося з нашими партнерами, але ми говоримо про безумовне право української держави. І у нас є своя формула, яка звучить так: «Відновлення територіальної цілісності української держави на всій її території в рамках міжнародно визнаних кордонів, включаючи АР Крим і Севастополь». Це і є той алгоритм, який ми надаємо всьому світу. Так, це буде вибух, дуже сильне пожвавлення. Можливо, навіть настане якась локальний криза. Але і у Путіна немає стільки часу, він зараз блефує більше, ніж всі інші. І нам зараз потрібно вистояти. Я дуже хочу сподіватися, що Зеленський це розуміє», – заявив глава Меджлісу.

Нагадаємо:

  • 27 лютого 2019 року голова Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що розроблений робочою групою Конституційної комісії законопроект про внесення змін і доповнення до Конституції України щодо статусу Криму необхідно приймати в разом із законопроектами «Про корінні народи в Україні» і «Про статус кримськотатарського народу в Україні». За його словами, ухвалення цього пакету посилить позицію України в умовах війни з Росією та сприятиме відновленню її суверенітету над Кримським півостровом.
  • 9 серпня президент Володимир Зеленський вперше провів офіційну зустріч з представниками кримськотатарського народу. В ході зустрічі, зокрема, обговорювались питання співпраці Офісу президента, представництва президента в АРК і Меджлісу кримськотатарського народу, а також координація їх зусиль для деокупації Криму та його реінтеграції.
  • Також під час зустрічі Володимира Зеленського з представника кримськотатарського народу обговорювалося питання внесення змін до Конституції в частині створення кримськотатарської національної автономії в Криму.
  • 23 серпня президент Володимир Зеленський запевнив, що нова Верховна Рада, в якій має більшість його партія «Слуга Народу», прийме розроблений конституційною комісією законопроект про внесення змін до Конституції щодо надання Криму статусу кримськотатарської національної автономії, який так і не був переданий до парламенту попереднім президентом Петром Порошенком. Він також зазначив, що Україна разом з міжнародними партнерами зробить все, щоб тимчасово окупований Крим повернувся до її складу.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine