З Зеленським обговорювалося питання створення кримськотатарської автономії – лідери кримських татар

В ході зустрічі президента України Володимира Зеленського з представника кримськотатарського народу також обговорювалося питання внесення змін до Конституції в частині створення кримськотатарської національної автономії в Криму.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров Фото: president.gov.ua

Про це повідомив національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв кримськотатарському телеканалу ATR, передає Центр журналістських розслідувань.

«Ми повідомили (президенту – ред.), що робоча група закінчила роботу, і справа за тим, щоб подати (законопроект – ред.) до Верховної Ради. Зараз сприятлива ситуація в країні, велика фракція, і якщо буде воля президента, то прохідність цього законопроекту дуже перспективна. Ми побачили готовність самого президента, і якщо він зможе свою точку зору донести – за винятком деяких груп, які є в «Слузі народу», – то буде так, як скаже президент», – сказав Джемілєв.

За його словами, Зеленський готовий скликати конституційну комісію, щоб розглянути підготовлені поправки до глави X Конституції України в частині зміни статусу Криму, і вже після цього винести законопроект на розгляд Верховної Ради.

Однак, додав Джемілєв, говорити, чи набере даний законопроект необхідні 300 голосів, поки рано.

У свою чергу голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив агентству QHA media, що Зеленському запропонували включити питання законопроектів про кримськотатарську автономію і про статус кримських татар в список пріоритетних, а також виступити суб’єктом подання цих законопроектів для розгляду Верховною Радою.

«Мова йде про законопроект про зміни до Конституції України в розділі X про Крим, мова йде про прийняття закону про статус кримськотатарського народу і проект закону про корінні народи в Україні. Ці три законопроекти, за словами президента, Офіс президента прийме для вивчення та подальшої роботи. Ми домовилися, що разом будемо обговорювати можливість внесення цих законопроектів для розгляду новообраним парламентом України», – сказав Чубаров.

Як повідомлялось, 9 серпня президент Володимир Зеленський вперше провів офіційну зустріч з представниками кримськотатарського народу. В ході зустрічі, зокрема, обговорювались питання співпраці Офісу президента, представництва президента в АРК і Меджлісу кримськотатарського народу, а також координація їх зусиль для деокупації Криму та його реінтеграції.

Нагадаємо:

  • 11 травня 2017 року Конституційна комісія на своєму засіданні створила робочу групу з напрацювання змін і доповнень до Конституції України в частині, що стосується Автономної Республіки Крим, на базі права кримських татар на самовизначення в складі української держави.
  • 30 листопада 2017 року Рефат Чубаров повідомив, що робоча підгрупа Конституційної комісії вже підготувала цілісний текст змін до Конституції України щодо статусу Криму. Проект містить норму, яка визначає роль і місце інституцій кримськотатарського народу – Курултаю і Меджлісу.
  • 18 травня 2018 року Порошенко заявив, що невід’ємне право кримськотатарського народу як корінного народу України на самовизначення в складі незалежної української держави буде визнано джерелом особливого статусу Кримської автономії.
  • 27 лютого 2019 року голова Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що розроблений робочою групою Конституційної комісії законопроект про внесення змін і доповнення до Конституції України щодо статусу Криму необхідно приймати в разом із законопроектами «Про корінні народи в Україні» і «Про статус кримськотатарського народу в Україні». За його словами, ухвалення цього пакету посилить позицію України в умовах війни з Росією та сприятиме відновленню її суверенітету над Кримським півостровом.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine