Члена «Самооборони Севастополя» Резуника відпустили під заставу

Херсонський міський суд звільнив з-під варти Степана Резуника, підозрюваного в участі в незаконному збройному формуванні «Самооборона Севастополя», після внесення за нього застави в розмірі 240 тисяч гривень.

Про це Центру журналістських розслідувань повідомили в прокуратурі АРК.

2 жовтня 2019 року учасник незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя» вийшов з-під варти після внесення за нього застави у розмірі 240 тисяч гривень.

Наразі невідомо, хто вніс заставу за Степана Резуника, призначену судом Херсона 26 вересня, який, залишаючи  чинним запобіжний захід у вигляді арешту, зменшив суму застави на чверть – із 321 тис. гривень. При цьому було встановлено, що Резуник зобов’язаний прибувати на кожну вимогу до слідчого, прокурора або до суду; дотримуватися зобов’язань  не виїжджати з Києва, куди передається справа, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти про зміну місця проживання, здати на збереження свій паспорт та інші документи для виїзду з України і в’їзд в Україну.

Як повідомили в прокуратурі, адвокати Резуника тимчасово зняли йому квартиру в Києві.

Нагадаємо:

  • 11 червня 2019 року співробітники Нацполіції АРК разом з прикордонниками затримали у КПВВ «Каланчак» на адмінкордоні з окупованим Кримом, члена так званої «Самооборони Севастополя» Степана Резуника, який у 2014 році сприяв Росії в окупації півострова. Зловмисник, який перебував у розшуку, арештований Херсонським міським судом.
  • Резуник їхав на материкову Україну, аби поновити український паспорт. Слідчі повідомили йому про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 260 КК України (участь у діяльності непередбачуваних законом збройних формувань). Резуник стверджує, що під час окупації Криму Росією був лише «волонтером».
  • 18 липня Херсонський міськсуд продовжив до 20 серпня арешт Резуника. Слідчі Главку Нацполіціі в АРК зачитали заарештованому і його адвокатам підозру Ірині Резуник – дружині Степана Резуника – в скоєнні злочину, передбаченого ст.260 ч.2, ст.27 ч.5 КК України (пособництво в діяльності незаконно створеного збройного формування «Самооборона Севастополя»).
  • 19 серпня Херсонський міськсуд продовжив на 60 діб термін арешту Степану Резунику з можливістю внесення застави в сумі 321 тис грн.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine