Військова прокуратура відкрила провадження через насильницьке видворення Саакашвілі з України

Новини
Михеїл Саакашвілі Фото: Reuters

Головна військова прокуратура за заявою експрезидента Грузії та колишнього голови Одеської ОДА Михаїла Саакашвілі відкрила кримінальне провадження за фактом його насильницького видворення з України до Польщі у 2018 році.

Про це повідомляє Головна військова прокуратура у Facebook.

«До Генеральної Прокуратури надійшла заява від колишнього Президента Грузії Михаїла Саакашвілі. Заява про викрадення і насильницькі дії щодо Саакашвіллі та незаконного його переміщення через державний кордон України до Польщі 12 лютого, 2018 року. Відповідно до вказаної заяви відкрито кримінальне провадження», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо:

  • 26 липня 2017 року президент Петро Порошенко припинив українське громадянство Саакашвілі. Приводом став той факт, що екс-президент Грузії при прийняті в громадянство України нібито не згадав в анкеті про те, що знаходиться в розшуку на батьківщині.
  • 10 вересня 2017 року Саакашвілі з групою прихильників незаконно перетнув державний українсько-польский кордон без документів, силою прорвавши оточення прикордонників і поліцейських. У зв’язку з цим йому заборонили в’їзді до України до 2021 року.
  • 12 лютого 2018 року Саакашвілі затримали у Києві. Згодом прокордонники повідомили, що за процедурою реадмісії його повернули до країни попереднього перебування – Польщі. 14 лютого Саакашвілі повідомив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах, яке дає право на проживання і роботу в Євросоюзі.
  • 28 травня 2019 року президент України Володимир Зеленський повернув колишньому голові Одеської облдержадмінстрації, екс-президенту Грузії Михаїлу Саакашвілі українське громадянство.