Засудженого у бахчисарайській «справі кримських мусульман» Абільтарова етапували в колонію РФ

Засудженого за сфабрикованою ФСБ першою бахчисарайською «справою кримських мусульман» Рустема Абільтарова етапували для відбування терміну покарання в колонію №1 Ставропольського краю Росії.

Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність» з посиланням на правозахисний офіс кримських адвокатів.

«Зараз Абільтаров знаходиться на карантині, оскільки його привезли в колонію лише кілька днів тому», – йдеться в повідомленні.

Раніше в цю ж колонію етапували ще одного засудженого цієї справи Зеврі Абсеітова.

Ще двох інших фігурантів першої бахчисарайської справи – Енвера Мамутова і Ремзі Меметова етапували в колонію №11 Ставропольського краю РФ.

Як повідомлялось, 11 липня Верховний суд РФ скоротив всього на три місяці терміни ув’язнення чотирьом кримським татарам Енверу Мамутову Ремзі Меметову, Зеврі Абсеїову і Рустему Абільтарову, незаконно засуджених російським судом до тривалих термінів ув’язнення у першій бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір».

Адвокати оскаржать в Європейському суді з прав людини це рішення Верховного суду РФ. 

Нагадаємо:

  • 12 травня 2016 року в окупованому Криму в Бахчисараї збройні російські силовики провели обшуки у кримських татар. Після обшуків були затримані четверо жителів Бахчисараю: Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Так звана «прокурор Криму» Наталія Поклонська стверджувала, що затримані нібито причетні до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана терористичною в РФ.
  • 22 травня 2018 року фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Ремзі Меметова, Енвера Мамутова, Зеврі Абсеітова і Рустема Абільтарова вивезли зі СІЗО окупованого Сімферополя до Ростова-на-Дону (РФ).
  •  24 грудня 2018 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону виніс вирок фігурантам першої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір». Енвер Мамутов засуджений до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, Руслан Абільтаров, Зеврі Абсеітов і Ремзі Меметов – до 9 років в колонії строгого режиму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine