Нова влада не поспішає з розглядом законопроєктів щодо Криму і кримських татар – Чубаров

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначає, що нова українська влада не поспішає з розглядом законопроєкту про внесення змін до Конституції щодо статусу Криму, а також законопроєктів про статус кримськотатарського народу та про корінні народи в Україні.

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу Фото: investigator.org.ua

Про це Чубаров сказав на пресконференції в Києві, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію сайту «Главком».

«Що стосується актуалізації питання про майбутнє Криму, про переформатування існуючої кримської автономії, ми намагаємося, щоб нова влада нас почула, але я не можу зараз похвалитися тим, що вона почула це», – сказав Чубаров.

Він нагадав, що попередня влада зробила чимало для того, щоби всі напрацювання щодо статусу Криму були здійснені.

«В складі Конституційної комісії була створена спеціальна робоча група на чолі з видатним українським правником Володимиром Буткевичем. І ця робоча група підготувала пакет з трьох законопроєктів. Перший законопроєкт – це щодо змін до розділу Х Конституції України, другий законопроєкт – про статус кримськотатарського народу і третій законопроєкт – про корінні народи в Україні. Нова влада абсолютно не поспішає з розглядом цих документів», – наголосив голова Меджлісу.

Нагадаємо:

  • 27 лютого 2019 року голова Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що розроблений робочою групою Конституційної комісії законопроект про внесення змін і доповнення до Конституції України щодо статусу Криму необхідно приймати в разом із законопроектами «Про корінні народи в Україні» і «Про статус кримськотатарського народу в Україні». За його словами, ухвалення цього пакету посилить позицію України в умовах війни з Росією та сприятиме відновленню її суверенітету над Кримським півостровом.
  • 9 серпня президент Володимир Зеленський вперше провів офіційну зустріч з представниками кримськотатарського народу. В ході зустрічі, зокрема, обговорювались питання співпраці Офісу президента, представництва президента в АРК і Меджлісу кримськотатарського народу, а також координація їх зусиль для деокупації Криму та його реінтеграції. Також під час зустрічі обговорювалося питання внесення змін до Конституції в частині створення кримськотатарської національної автономії в Криму.
  • 23 серпня Володимир Зеленський запевнив, що нова Верховна Рада, в якій має більшість його партія «Слуга Народу», прийме розроблений конституційною комісією законопроект про внесення змін до Конституції щодо надання Криму статусу кримськотатарської національної автономії, який так і не був переданий до парламенту попереднім президентом Петром Порошенком.
  • 29 серпня Меджліс закликав Верховну Раду внести зміни в Х розділ Конституції, присвячений статусу АР Крим, та розглянути законопроект про внесення змін до Конституції про надання Криму статусу кримськотатарської національної автономії.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine