У РФ готують законопроект про визнання українців «носіями російської мови без співбесіди»

У РФ уродженців України та Білорусі можуть визнати носіями російської мови без співбесіди при отриманні громадянства РФ.

Відповідний проект закону російський уряд має намір розглянути сьогодні, 17 жовтня. Зміни пропонують внести в ст. 331 закону «Про громадянство Російської Федерації», інформує прес-служба уряду.

Вказується, що зараз іноземці можуть бути визнані носіями російської мови, в разі, якщо вони або їх родичі по прямій висхідній лінії постійно проживають або раніше проживали на території РФ або на території, причетною до Російської імперії чи СРСР, в межах державного кордону РФ, за результатами співбесіди.

Проектом закону передбачається можливість визнання комісією носіями російської мови без проходження такого співбесіди українців і білорусів, які вільно володіють російською мовою, при подачі заяви про визнання їх носіями російської мови і при наявності підстав, передбачених ч. 1 ст. 331 закону «Про громадянство Російської Федерації».

  • 24 квітня Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • Паспорти вже почали видавати в окупованих частинах Донецької та Луганської області.
  • Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що незаконно видані паспорти не будуть визнані ніде в світі.
  • У РФ підготували законопроект, який спрощує порядок надання деяким категоріям іноземних громадян і осіб без громадянства дозвіл на тимчасове проживання і посвідки на проживання.
  • Міністр з питань тимчасово окупованих територій і переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що Кабінет міністрів готує перелік російських чиновників, причетних до реалізації спрощеної процедури незаконної видачі паспортів РФ жителям окупованого Донбасу, до яких повинні застосувати санкції.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine