Пропагандист Вишинський вступив на посаду в Росії

Обвинувачений українськими правоохоронцями в держзраді російський пропагандист Кирило Вишинський, переданий 7 вересня Росії в ході обміну з Україною утримуваними особами, призначений виконавчим директором «Міжнародного інформагентства «Россия сегодня». Раніше в Україні він керував незареєстрованим підрозділом МІА «Россия сегодня» - «РИА Новости Украина».

Кирило Вишинський Фото: sputniknews.ru

Про це в понеділок, 7 жовтня, повідомляється на Telegram-каналі прес-служби «России сегодня», РИА Новости і Sputnik.

«У відповідь на запити ЗМІ про посаду Кирила Вишинського. 9 вересня був підписаний наказ про його призначення виконавчим директором МІА «Россия сегодня», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялось, 7 вересня у київському міжнародному аеропорту «Бориспіль» зустріли українських політв’язнів і військовополонених моряків ВМСУ, яких доставити з Росії в результаті обміну утримуваних осіб між Україною та РФ.

В рамках масштабного обміну Україна передала Росії 35 осіб, серед яких був і Кирило Вишинський.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Вишинський заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням він звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 1 квітня Подільський райсуд Києва розпочав розгляд по суті справи Кирила Вишинського.
  • Вишинський не визнав провину за всіма епізодами обвинувального акту.
  • 28 серпня 2019 року Київський апеляційний суд скасував рішення Подільського райсуду Києва від 19 липня 2019 року, яким було продовжено утримання під вартою Кирила Вишинського, змінивши запобіжний захід на особисте зобов’язання.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine