Слідство у справі MH17 опублікувало записи, які доводять зв’язок бойовиків з ФСБ РФ. Згадується і Аксенов

Об'єднана слідча група у справі авіакатастрофи малазійського Boing MH17 встановила, що перед катастрофою літака бойовики «ДНР» контактували зі співробітниками ФСБ РФ. Слідство опублікувало записи телефонних розмов, на яких вони засновують свої доводи. У зверненні до можливих свідків йдеться про те, що перехоплені телефонні розмови свідчать про участь російських служб безпеки, які співпрацюють один з одним при управлінні «ДНР».

«Кілька колишніх бойовиків повідомили JIT, що російська служба безпеки ФСБ і служба військової розвідки ГРУ були залучені в повсякденне управління ДНР. Один зі свідків заявив, що лідери ДНР регулярно їздили в Москву, щоб проконсультуватися зі своїми контактними особами в ФСБ і ГРУ», – повідомили в ОСГ, пише Zn.ua.

У серпні 2014 року, незабаром після авіакатастрофи обвинувачений Ігор Гіркін («Стрєлков») оголосив про те, що від’їжджає і повідомив одному з ключових фігур НЗФ Олександру Бородаю, що він «повертається в штаб». Мабуть, він повернувся в організацію, в якій він працював.

У спілкуванні зі спецслужбами РФ бойовики «ДНР» користувалися не тільки мобільними телефонами, але і засобами спецзв’язку. В ОСГ припускають, що деякі з них бойовикам надала Росія. Більше того, ними користувалися російські високопосадовці, коли зв’язувалися з бойовиками. Докази того, що ФСБ надала такі засоби спецзв’язку також є на відео. У розмові 3 липня 2014 року обвинувачений Дубинський згадує, у яких бойовиків є спеціальні телефони і де вони їх отримують.

За його словами, люди, у яких був такий безпечний пристрій, займали важливі посади в «ДНР». У їх числі обвинувачений Гіркін і Бородай. Сергій Аксенов, призначений Росією главою анексованого Криму, також входить в групу осіб, згаданих Дубинським.

«Крім того, ключові фігури в ДНР регулярно передзвонювалися з «серією» телефонних номерів, у яких перші дев’ять цифр були однаковими, а відрізнялися тільки останні дві цифри. В цілях більшої безпеки вони, мабуть, використовували пристрій-скремблер», – додали в ОСГ.

Нагадаємо:

  • 17 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстердам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
  • У червні 2019 року СБУ в ході спецоперації затримала Цемаха на окупованому Донбасі і вивезла його на підконтрольну територію України. Його підозрюють у перевезенні зенітно-ракетного комплексу «Бук» в Донецьку в 2014 році, коли з нього був збитий літак рейсу MH17.
  • 29 червня Шевченківський райсуд Києва заарештував Цемаха на два місяці. № вересня суд продовжив його арешт.
  • 4 вересня 40 депутатів Європейського парламенту у листі попросили президента України Володимира Зеленського не включати в список обміну полоненими з РФ Володимира Цемаху, якого підозрюють у перевезенні російського зенітно-ракетного комплексу «Бук», з якого був збитий Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній».
  • 5 вересня Апеляційний суд Києва змінив запобіжний захід Цемаху і відпустив його під особисте зобов’язання.
  • У міжнародній Спільній слідчій групі (JIT), яка займається розслідуванням справи про збиття «Боїнга» рейсу MH17, заявили, що хотіли б поговорити Володимиром Цемахом і виказали розчарування, тим, що не зможуть з ни поговорити, бо Україна передає його РФ.
  • 7 вересня президент Володимир Зеленський повідомив, що Володимир Цемах, якого вважають одним зі свідків у справі про збиття малайзійського «Боїнга» рейсу MH17 у небі над Донбасом, був допитаний перед відправкою до Росії.
  • Спільна слідча група, яка розслідує збиття над Україною літака MH17 17 липня 2014 року, назвала чотирьох підозрюваних у цій справі. Це росіяни Ігор Гіркін, Сергій Дубінський, Олег Пулатов і українець Леонід Харченко.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine