Німеччина ретельно контролює використання наданих Україні коштів – Анка Фельдгузен

Перевірки коштів, виділених Німеччиною на проєкти допомоги Україні, організації-виконавці проводять щомісяця, а іноді й частіше.

Анка Фельдгузен, посол ФРН в Україні Фото: investigator.org.ua

Про це Центру журналістських розслідувань в ексклюзивному інтерв’ю повідомила Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен. 

“Кошти, які ми вкладаємо тут, це гроші наших платників податків. У цьому ми підзвітні нашим громадянам, німцям. Ми дуже ретельно контролюємо, хто отримує наші кошти і як вони використовуються”, – зауважила пані Фельдгузен.

За її словами, контроль за реалізацією проектів здійснюють німецькі організації – виконавці, які фінансуються німецьким урядом, та міжнародні організації. 

“Здебільшого ми працюємо через так звані організації виконавців. Ви, можливо, знаєте GIZ (Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit, Німецьке товариство міжнародного співробітництва – ред.), але це може бути й міжнародна організація – як ЮНІСЕФ. І під час провадження заходів на місцях ці організації, яким надане відповідне доручення, забезпечують належне використання наших коштів, які відповідають поставленим цілям шляхом ретельного супроводу і поточних перевірок”, – розказала пані посол. 

За словами Анка Фельдгузен, проміжні перевірки проектів проводяться кожного місяця, а загальна перевірка раз на рік. 

“Як вони працюють – так навіть ми в посольстві не працюємо. Тому ми повністю віримо, що вони все контролюють”, – стверджує пані посол. 

Раніше Центр журналістських розслідувань писав про непрозорі витрати коштів у межах програм, що виконуються Українським фондом соціальних інвестицій і фінансується урядом Німеччини через державний  банк KfW. 

Нагадаємо: 

  • За 5 років Федеративна Республіка Німеччина тільки на двосторонню допомогу Україні виділила 1,2 млрд євро, повідомила Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен. 
  • В Україні зараз реалізується 22 проекти Міжнародної технічної допомоги (МТД) загальною сумою 316 млн дол, які пройшли перереєстрацію у міністерстві економіки, торгівлі та сільського господарства – дані Мінекономіки.
  • Уряд Австрії виділив один мільйон євро гуманітарної допомоги на підтримку мешканців сходу України і розмінування Донбасу. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine