Російські ЗМІ повідомили, що повернення захоплених кораблів відбудеться до «нормандського формату»

Повернення захоплених двох малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» (P175) та «Нікополь» (P176), а також рейдового буксира «Яни Капу» (A947) має відбутися до зустрічі у «нормандському форматі».

Про це повідомляє російське видання Комерсантъ.

Зустріч у «нормандському форматі» має відбутися 9 грудня.

За інформацією видання, Росія не буде віддавати зброю українських військових моряків, а також документи за радіостанції (ймовірно марки Harris вироблені у США), що були встановлені на кораблях.

Передача кораблів має відбутися у морі, куди його відбуксують російські буксири з окупованої Керчі, у визначеній точці їх мають зустріти українські судна та доставити до місця призначення.

Сьогодні, за даними системи AIS три українських буксири – SAPFIR, TITAN та HAJDAMAKA вирушили у Чорне море, ймовірно для того аби забрати захоплені Росією українські військові кораблі.

Маршрут буксиру TITAN

Маршрут буксиру Гайдамака

Маршрут пошуково-рятувального судна SAPFIR

В Офісі президента підтвердили, що зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та РФ відбудеться 9 грудня.

Про це повідомляє прес-служба глави української держави за результатами телефонної розмови президента України Володимира Зеленського і президента Франції Еммануеля Макрона.

Раніше Володимир Путін виключив можливість зустрічі з президентом Володимиром Зеленським до зустрічі в «нормандському форматі».

«Про зустріч до «нормандського формату» мови не йде, оскільки ми домовилися, що будемо зустрічатися в «нормандському форматі», – сказав він.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • В березні 2019 року була опублікована доповідь Управління Верховного Комісара з прав людини (УВКПЛ) ООН, згідно з якою всі 24 захоплених військових моряки наділені статусом військовополонених і знаходяться під захистом III Женевської конвенції.
  • 25 травня Міжнародний трибунал по морському праву зобов’язав РФ негайно звільнити захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків і кораблі. Таким чином, суд відповідно до Конвенції ООН з морського права задовольнив ключова вимога України у справі про тимчасові заходи, які повинна здійснити РФ.
  • 7 вересня у київському міжнародному аеропорту «Бориспіль» зустріли українських політв’язнів і військовополонених моряків ВМСУ, яких доставити з Росії в результаті обміну утримуваних осіб між Україною та РФ.
  • 7 жовтня командувач ВМСУ Ігор Воронченко заявив, що Росія повідомила Міжнародному трибуналу з морського права неправдиву інформацію про нібито повернення Україні двох малих броньованих артилерійських катерів і буксира, захоплених разом з екіпажами російськими військовими 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine