Засуджених у «справі диверсантів» Бессарабова і Дудку доставили з Москви в СІЗО Сімферополя

Незаконно засуджених в окупованому Криму у «справі диверсантів» севастопольців Олексія Бессарабова і Володимира Дудку доставили етапом з Москви, де Верховний суд РФ розглядав їх апеляційні скарги, в СІЗО Сімферополя. Адвокати політв'язнів готують касацію на «вирок».

Олексій Бессарабов і Володимир Дудка Фото: Facebook Илья Дудка

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook журналіст Тарас Ібрагімов.

«Володимир Дудка та Олексій Бессарабов, засуджені у «справі диверсантів», знову в СІЗО Сімферополя. Днями їх привезли етапом з Москви, де апеляція засилила вирок [14 років кожному], назад до Криму. Сьогодні Володимиру і Олексію передали продукти. Сьогодні-завтра будуть побачення з рідними. Касаційну скаргу адвокати готують», – написав Ібрагімов.

Він додав, що через якийсь час Дудку і Бессарабова розподілять з СІЗО Сімферополя в колонії для відбування покарання.

Як повідомлялось, у вересні стало відомо, що засуджених у окупованому Криму за сфабрикованою ФСБ «справою диверсантів» севастопольців Олексія Бессарабова і Володимира Дудку етапували із СІЗО №1 Сімферополя до Москви для розгляду апеляційної скарги на вирок.

15 жовтня Верховний суд РФ залишив без змін незаконний вирок «Севастопольського міського суду» від 4 квітня, яким Бессарабов і Дудка отримали по 14 років позбавлення волі за  овинуваченням в нібито «підготовці диверсій» на території півострова.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.
  • 4 квітня 2019 року «Севастопольський міський суд» засудив Бессарабова і Дудку за обвинуваченням в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин до 14 років позбавлення волі кожного та призначив їм штрафи: Дудці в розмірі 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, Бессарабову – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine