Міноборони: На Донбасі з початку агресії РФ від мін загинули 300 цивільних осіб, 27 із них – діти

На Донбасі з початку російської агресії від мін постраждали понад 1000 цивільних осіб, 300 з яких загинули, 27 із загиблих – діти.

Фото: Shutterstock

Про це повідомили в Управлінні екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України у відповідь на запит видання АрміяInform.

Як зазначили у Міноборони, з початку бойових дій загальна кількість постраждалого цивільного населення від вибухонебезпечних предметів (ВНП) становить понад 1000 осіб, із них 300 загинуло (постраждало – 130 дітей, з них 27 загинуло).

Загалом, за попередньою оцінкою, площа забруднених мінами та вибухонебезпечними залишками війни районів становить близько 7 тис. кв. км на підконтрольній території та орієнтовно 9 тис. кв. км на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

У критичному стані перебувають об’єкти інфраструктури, оскільки доступ до них часом неможливий через забруднення снарядами, які не вибухнули, та саморобними вибуховими пристроями.

В Управлінні екологічної безпеки та протимінної діяльності Міноборони зазначили, що за підрахунками ООН, один рік війни – це 10 років розмінування. Розмінування забруднених територій Донецької та Луганської областей за нинішніх темпів може тривати не одне десятиліття, не враховуючи тимчасово окупованих територій.

Зважаючи на ступінь забрудненості ВНП, необхідна для очищення території Донбасу сума може коливатись від 1 до 100 гривень за кв м.

Як повідомлялось, 21 листопада 2019  року міжнародна неурядова організація Handicap International представила в Мюнхені доповідь «Landmine Monitor 2019», згідно якої Україна перебуває на п’ятому місці списку країн з найвищою кількістю жертв та постраждалих від мін. На даний момент площа замінованих територій в Україні оцінюється у понад сім тисяч квадратних кілометрів.

Нагадаємо:

  • 16 червня 2019 року міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш повідомив, що з початку війни на Донбасі від мін загинули щонайменше 977 цивільних осіб, ще 1528 були поранені. Замінованими залишаться тисячі квадратних кілометрів території, розмінування яких можуть тривати десятиліттями.
  • Раніше стало відомо, що країни-донори відмовляються фінансувати програму гуманітарного розмінування Донбасу, поки Верховна Рада не внесе в закон «Про протимінну діяльність в Україні» зміни, які унеможливлять корупційні лазівки і розкрадання допомоги, розмір якої може скласти не менше 5 млрд доларів. 25 квітня 2019 року Верховна Рада прийняла зміни до Закону «Про протимінну діяльність в Україні».
  • Військовий дипломат і експерт Фонду «Майдан закордонних справ» Олександр Поліщук назвав зміни до закону про протимінну діяльність косметичними та такими, що не скасовують корупційної складової закону. Повне інтерв’ю Олександа Поліщука читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань«Олександр Поліщук: Міжнародні донори бачать, що Рада залишила корупційні схеми в законі про розмінування Донбасу».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine