Гончарук з обережністю ставиться до спрощення виплат пенсій жителям окупованого Донбасу

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук з обережністю ставиться до спрощення процедури виплати пенсій жителям окупованих територій Донбасу. Він вказує на складності в цьому питанні, які пов'язані, зокрема, з верифікацією одержувачів виплат.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук Фото: Facebook Олексій Гончарук

Про це Гончарук заявив в інтерв’ю агентству РБК-Україна, кажучи про зареєстрований у Верховній Раді законопроект №2083-д щодо спрощення умов для отримання пенсій жителями окупованих територій.

«Як правило, складності в цьому питанні пов’язані з верифікацією. Треба розуміти, що людина там дійсно є, що вона жива, що тебе не обманюють», – сказав прем’єр-міністр.

Він пояснив, що це питання стосується не тільки соціальних виплат, а й наявності у громадян необхідних підтверджуючих документів, які визнаються в Україні.

«Існує велика кількість проблем. Але я обережно ставився б до ідей спрощеного ставлення до цих питань, типу, давайте наосліп будемо платити все і всім», – зазначив Гончарук.

При цьому він вказав, що в цілому, для всіх людей, які приїжджають на підконтрольну територію України, пенсії виплачуються. «Це не те, що країна відмовилася від своїх громадян. Звичайно, там живуть громадяни України і, звичайно, вони мають право на гарантовані їм конституційні права», – підкреслив прем’єр-міністр.

Як повідомлялось, одна з авторок законопроєкту №2083-д, нардеп фракції «Слуга народу», голова Комітету Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова пояснила, що законопроєкт щодо пенсій не передбачає виплат безпосередньо на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей, а також в анексованому Криму.

Нагадаємо:

  • 26 листопада в Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №2083-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсію». Він повинен вирішити питання виплати пенсії громадянам, які проживають на тимчасово непідконтрольних української влади територіях. Зокрема, законопрєкт передбачає відв’язування виплати пенсій від статусу внутрішньо переміщеного особи.
  • На думку правозахисників «Донбас SOS», законопроєкт №2083-д допоможе найбільш уразливішій категорії населення – переселенцям, людям похилого віку та людям, які проживають на непідконтрольних територіях.
  • За даними Українського офісу ООН з координації гуманітарних питань, понад 560 тисяч людей похилого віку були позбавлені доступу до пенсій на Донбасі через бюрократичні перепони.
  • За інформацією Пенсійного фонду України, пенсіонери-переселенці позбудуться пенсій, якщо відмовляться від статусу ВПО. Подробиці читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Невиплата пенсійних боргів переселенцям: дискримінація заради економії».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine