Правозахисники вказали на особливості перевезення товарів у новому Порядку перетину лінії розмежування на Донбасі

Правозахисники нагадали жителям Донбасу, на що потрібно звернути увагу при перевезенні товарів і грошей у зв'язку введеним українським урядом новим Порядком перетину лінії розмежування на сході України.

КПВВ Станиця Луганська Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляє представництво Норвезької ради у справах біженців в Україні (NRC).

Як вказується, разом з новим Порядком з 29 листопада почав діяти і наказ міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України «Про затвердження Переліку та обсягів (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування і до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей».

Згідно з документом, з непідконтрольної уряду України території без підтверджуючих документів через лінію розмежування можна провести до 50 тис. грн або еквівалентну суму в іноземній валюті. Для перевезення понад 50 тис. грн необхідно узгодження представника Координаційного центру.

При цьому на непідконтрольну уряду територію без підтверджуючих документів можна провозити до 20 тис. грн. Для перевезення більшої суми потрібне документальне підтвердження їх походження.

Іменні платіжні карти можна провозити в обидві сторони без обмежень, не іменні – не більше трьох. Заборонено в обидві сторони перевозити банківські метали у вигляді зливків і монет.

Також наказом встановлено норми перевезення продовольчих і непродовольчих товарів.

З непідконтрольною уряду України території можна везти товари на суму до 10 тис. грн і/або сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну людину (за умови, що харчові продукти – не більше 2 кг кожного найменування і непродовольчі товари – не більше 2 одиниць кожного найменування).

На непідконтрольну уряду України територію товари можна везти без обмежень, крім товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей фізичної особи встановлених Переліком.

Заборонено перевезення в обидва боки будівельних матеріалів (деревина, каміння, цемент, блоки, цегла).

Документом встановлено обмеження для перевезення на непідконтрольну територію: для тютюнових виробів – понад 200 сигарет/50 сигар або 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою понад 250 грамів; для алкогольних напоїв – більше 5 літрів пива або 2 літри вина, або 1 літр міцних напоїв (із вмістом спирту більше 22%). При цьому особам до 18 років заборонено перевозити алкогольні напої та тютюнові вироби.

З непідконтрольною території заборонено перевозити алкогольні і тютюнові вироби.

Власникам автомобілів дозволено провозити паливно-мастильні матеріали: на непідконтрольну уряду України територію – понад 20 літрів (кг) в каністрі на один транспортний засіб; з непідконтрольною уряду України території – заборонено, крім тих, що переміщуються в конструктивних ємностях транспортного засобу, призначених для цього і передбачених заводом-виробником.

При цьому заборонено перевозити: автомобільні запчастини для легкового автотранспорту, крім запчастин і комплектуючих для власного автотранспорту (одна одиниця або один комплект),
шини – більше одного комплекту (4 штуки) всесезонних або зимових або літніх шин для легкових автомобілів, радіусом не більше 16 дюймів. Заборонено перевозити в обидві сторони автомобільні запчастини для вантажного автотранспорту.

Нагадаємо:

  • Уряд України спростив Порядок перетину та перевезення товарів через лінію розмежування для громадян, які проживають на окупованій території Донецької та Луганської областей.
  • 28 листопада набув чинності новий Порядок в’їзду осіб і переміщення товарів на тимчасово окуповані території (ТОТ) у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб та переміщення товарів із цих територій.
  • Правозахисник вказують, що жителі окупованих територій Донбасу не були вчасно поінформовані про новий Порядок перетину лінії розмежування, що призвело до інцидентів на контрольних пунктах в’їзду-виїзду, де, зокрема, не пропускали дітей через відсутність необхідних документів.
  • У новому Порядку перетинання лінії розмежування на Донбасі є ряд негативних і сумнівних моментів. Зокрема, громадян перевіряють по не пов’язаним між собою базам прикордонників і СБУ, хоча в них внесена ідентична інформація. Це збільшує час на перевірку на контрольних пунктах в’їзду-виїзду.
  • За новими правилами переміщення товарів через КПВВ був виключений спосіб перевезення ручним багажем.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine