Суд в Києві почав розглядати справу учасника «Самооборони Севастополя» Резуника

У Солом'янському районному суді Києва пройшло підготовче засідання з розгляду обвинувального акту відносно учасника незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя» Степана Резуника.

Степан Резуник Фото: kherson.ipc.org.ua

Про це повідомляє прокуратура АРК на своєму Telegram-каналі.

«Суд задовольнив клопотання прокуратури АР Крим та визначив для обвинуваченого ряд обов’язків: не виїжджати з Києва без дозволу суду, повідомляти про зміну місця проживання і здати паспорти, необхідні для виїзду за кордон», – йдеться в повідомленні.

Як відзначили в прокуратурі, наступне судове засідання призначене на 3 січня 2020 року.

Досудове розслідування в кримінальному провадженні проводилося слідчим відділом Головного управління Нацполіції в АРК та Севастополі.

Нагадаємо:

  • 11 червня 2019 року співробітники Нацполіції АРК разом з прикордонниками затримали у КПВВ «Каланчак» на адмінкордоні з окупованим Кримом, члена так званої «Самооборони Севастополя» Степана Резуника, який у 2014 році сприяв Росії в окупації півострова. Зловмисник, який перебував у розшуку, арештований Херсонським міським судом.
  • Резуник їхав на материкову Україну, аби поновити український паспорт. Слідчі повідомили йому про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 260 КК України (участь у діяльності непередбачуваних законом збройних формувань). Резуник стверджує, що під час окупації Криму Росією був лише «волонтером».
  • 18 липня Херсонський міськсуд продовжив до 20 серпня арешт Резуника. Слідчі Главку Нацполіціі в АРК зачитали заарештованому і його адвокатам підозру Ірині Резуник – дружині Степана Резуника – в скоєнні злочину, передбаченого ст.260 ч.2, ст.27 ч.5 КК України (пособництво в діяльності незаконно створеного збройного формування «Самооборона Севастополя»).
  • 19 серпня Херсонський міськсуд продовжив на 60 діб термін арешту Степану Резунику з можливістю внесення застави в сумі 321 тис грн. 26 вересня Херсонський міськсуд залишив чинним запобіжний захід у вигляді арешту щодо Степана Резуника, однак зменшив йому суму застави до 240 тис грн.
  • 2 жовтня за Резуника внесли заставу і його звільнили з під варти. Адвокати Резуника тимчасово зняли йому квартиру в Києві. До того Резуник утримувався в СІЗО Херсона.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine