Рада зможе розглянути законопроєкт про пенсії для жителів Донбасу лише в 2020 році

Верховна Рада зможе розглянути законопроєкт про виплату пенсій жителям окупованих територій Донбасу лише в січні 2020 року. Нардепи не встигнуть його розглянути до кінця поточного року.

Голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова Фото: realist.online

Про це повідомила агентству РБК-Україна одна з авторів законопроєкту №2083-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсію», голова Комітету Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

За її словами, народні депутати не встигнуть прийняти законопроект за основу до кінця поточного року.

«Комітет рекомендував включити цей законопроєкт до порядку денного і прийняти за основу, а далі доопрацьовувати … Ми повинні були проголосувати за його включення до порядку денного … Він стояв, він був поданий в переліку законопроєктів, які ми повинні включити, а відповідно розглянути вже в січні. Тому що тут (в цьому році – ред.) ми вже не встигнемо», – сказала Третьякова.

Як повідомлялось, голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Дмитро Лубінець пояснив, яким чином планується виплачувати пенсії і заборгованність по ним громадянам України з тимчасово окупованих територій ОРДЛО відповідно до нового законопроєкту №2083-д. За його словами, людина буде отримувати пенсію за цей місяць і автоматично ще одну пенсію за рахунок того боргу, який вже є перед цією людиною з боку України.

Нагадаємо:

  • 26 листопада в Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №2083-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсію». Він повинен вирішити питання виплати пенсії громадянам, які проживають на тимчасово непідконтрольних української влади територіях. Зокрема, законопрєкт передбачає відв’язування виплати пенсій від статусу внутрішньо переміщеного особи.
  • Законопроєкт щодо пенсій не передбачає виплат безпосередньо на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей, а також в анексованому Криму.
  • На думку правозахисників «Донбас SOS», законопроєкт №2083-д допоможе найбільш уразливішій категорії населення – переселенцям, людям похилого віку та людям, які проживають на непідконтрольних територіях.
  • За даними Українського офісу ООН з координації гуманітарних питань, понад 560 тисяч людей похилого віку були позбавлені доступу до пенсій на Донбасі через бюрократичні перепони.
  • Станом на кінець листопада 2019 року сума боргу Пенсійного фонду України пенсіонерам з непідконтрольної українському уряду території Донбасу становить вже 86 млрд грн.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine