Нафтогаз збільшив суму вимог до Росії за вкрадені активи «Чорноморнафтогазу»

Новини
СПБУ «Петро Годованець» і буксири «Мис Тарханкут» і «Федір Урюпін» ДАТ «Чорноморнафтогаз», 2012 рік

НАК Нафтогаз України подає оновлені позови проти Росії до Третейського суду Гааги, вимагаючи зобов’язати РФ виплатити групі більше $ 7 млрд компенсації за втрату можливості використовувати своє майно в Криму.

Про це розповів виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко в інтерв’ю LIGA.net.

«Ми подаємо зараз оновлені позови проти Росії за втрату можливості використовувати наше майно в Криму. І там велика сума вимог – $ 5 млрд без урахування відсотків. Але з відсотками це вже більше $ 7 млрд», – сказав топ-менеджер НАКу.

За його словами, рішення суду, який і визначить суму компенсації буде або «в кінця 2020 або 2021 році».

Верховна Рада ухвалила закон про продовження до кінця 2022 року заходів, пов’язаних з відновленням діяльності ДАТ «Чорноморнафтогаз», зокрема продовжила заборону на порушення справ про банкрутство компанії, відчуження та арешт її майна.

Нагадаємо:

  • Після анексії Криму в руках окупантів залишилися українські активи ДАТ «Чорноморнафтогаз», балансова вартість яких, за оцінками НАК «Нафтогаз України», становить близько 15 мільярдів гривень: 15 родовищ нафти і газу, 3 площі покладів вуглеводнів, Глібовське підземне газосховище, більш 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 4 плавучі бурові установки, зокрема скандальні «вишки Бойка» – «Петро Годованець» і «Україна» ( «Незалежність»). 17 жовтня 2016 року НАК «Нафтогаз України» і шість його дочірніх компаній, включаючи «Чорноморнафтогаз», ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати 2,6 млрд. дол. збитків, завданих незаконним захопленням активів в Криму.
  • 27 лютого 2019 року Постійна палата третейського суду в Гаазі визнала, що Росія винна у втраті НАК «Нафтогаз України» своїх активів у окупованому Криму, оскільки порушила угоду про захист інвестицій, експропріювавши активи української компанії та її дочірніх підприємств, зокрема ДАТ «Чорноморнафтогаз», на півострові та на шельфі Чорного моря.
  • 22 листопада 2018 року Верховна Рада прийняла закон про відновлення діяльності «Чорноморнафтогазу», який встановлює, що на період тимчасової окупації частини території України «Чорноморнафтогаз» відкриває поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для проведення розрахунків по забезпеченню виробничої діяльності, діяльності по захисту майнових прав у судах, а також погашення заборгованості перед кредиторами.