Рада продовжила ще на три роки заборону на банкрутство «Чорноморнафтогазу»

Новини
СПБУ «Петро Годованець» і буксири «Мис Тарханкут» і «Федір Урюпін» ДАТ «Чорноморнафтогаз», 2012 рік

Верховна Рада ухвалила закон про продовження до кінця 2022 року заходів, пов’язаних з відновленням діяльності ДАТ «Чорноморнафтогаз», зокрема продовжила заборону на порушення справ про банкрутство компанії, відчуження та арешт її майна.

За законопроект №2432 проголосувало 294 народних депутата, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

Глава профільного енергетичного комітету Андрій Герус, представляючи документ, зазначив, що компанія бере участь в трьох міжнародних судах проти РФ, пов’язаних з незаконною окупацією Криму.

Він також нагадав, що «Чорноморнафтогаз» – єдине в Україні підприємство з видобутку вуглеводнів на шельфі, яке до окупації Криму забезпечувало 2 млрд куб. м газу.

Герус уточнив, що в даний час двома активами «Чорноморнафтогазу» є Стрілкове газове родовище в Азовському морі, контроль над яким відновлено в 2017 році, і краново-монтажне судно «Титан-2», що знаходиться в аварійному стані і арештоване кредитором в Мексиці.

Станом на листопад 2019 року кредиторська заборгованість «Чорноморнафтогазу», що виникла до окупації Криму, становила майже 12,94 млрд грн, з яких материнської компанії НАК «Нафтогаз України» – 12,09 млрд грн. З цієї суми заборгованість по набрав чинності судовим рішенням дорівнює 0,53 млрд грн.

Нагадаємо:

  • Після анексії Криму в руках окупантів залишилися українські активи ДАТ «Чорноморнафтогаз», балансова вартість яких, за оцінками НАК «Нафтогаз України», становить близько 15 мільярдів гривень: 15 родовищ нафти і газу, 3 площі покладів вуглеводнів, Глібовське підземне газосховище, більш 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 4 плавучі бурові установки, зокрема скандальні «вишки Бойка» – «Петро Годованець» і «Україна» ( «Незалежність»).
  • 17 жовтня 2016 року НАК «Нафтогаз України» і шість його дочірніх компаній, включаючи «Чорноморнафтогаз», ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати 2,6 млрд. дол. збитків, завданих незаконним захопленням активів в Криму.
  • 27 лютого 2019 року Постійна палата третейського суду в Гаазі визнала, що Росія винна у втраті НАК «Нафтогаз України» своїх активів у окупованому Криму, оскільки порушила угоду про захист інвестицій, експропріювавши активи української компанії та її дочірніх підприємств, зокрема ДАТ «Чорноморнафтогаз», на півострові та на шельфі Чорного моря.
  • 14 березня 2018 року Верховна Рада прийняла за правками президента закон №5370 про стабілізацію фінансового та виробничого положення державної компанії «Чорноморнафтогаз», який, зокрема, передбачає продовження дії спецдозволів на видобуток газу і заборона на порушення справ про банкрутство «Чорноморнафтогазу» до 1 січня 2019 року. 30 березня президент Петро Порошенко підписав закон.
  • 22 листопада 2018 року Верховна Рада прийняла закон про відновлення діяльності «Чорноморнафтогазу», який встановлює, що на період тимчасової окупації частини території України «Чорноморнафтогаз» відкриває поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для проведення розрахунків по забезпеченню виробничої діяльності, діяльності по захисту майнових прав у судах, а також погашення заборгованості перед кредиторами.