У Сімферополі «суд» задовольнив клопотання про зняття судимості з журналіста Миколи Семени

В окупованому Криму «Желєзнодорожний райсуд» Сімферополя задовольнив клопотання адвоката Олександра Попкова і кримського журналіста Миколи Семени про дострокове припинення випробувального терміну і зняття судимості з Семени.

Микола Семена і адвокат Олександр Попков Фото: Facebook Валерий Балаян

Про це виданню Крим.Реалії повідомив адвокат Попков.

Рішення «суду» має вступити в силу через 10 календарних діб.

Як повідомлялось, на початку жовтня 2018 року ФСВП РФ не дозволила засудженому «судом» окупованого Криму до умовного терміну журналісту Миколі Семені виїхати з півострова для проходження лікування в кардіологічній клініці Києва.

В ніч з 12 на 13 листопада Семена переніс операцію в Сімферопольській міській клінічній лікарні №7.

Нагадаємо:

  • 22 вересня «Желєзнодорожний райсуд» окупованого Сімферополя засудивжурналіста Миколу Семену до 2 років 6 місяців позбавлення волі умовно із забороною на ведення публічної діяльності на 3 роки і випробувальним терміном 3 роки і зобов’язанням є 2 рази на місяць для контролю у ФСВП. «Суд» визнав Семену винним в скоєнні злочину передбаченого ч.2 ст. 280.1 КК РФ (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації).
  • 18 грудня «Верховний суд Криму» пом’якшив вирок Миколі Семені в частині додаткового покарання: мова йде про заборону займатися публічною діяльністю на 2 роки, а не три, як було раніше в попередньому рішенні «суду».
  • В кінці версня 2018 року ЄСПЛ зареєстрував скаргу Миколи Семени і його захисника, адвоката міжнародної правозахисної групи «Агора» Олександра Попкова на вирок «Желєзнодорожного райсуду» Сімферополя, який засудив журналіста на 2 роки 6 місяців ув’язнення умовно із забороною займатися публічною діяльністю.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine