Незаконно засуджений севастополець Дудка подзвонив сину з російської колонії. Український консул відвідав Бессарабова

Новини
Олексій Бессарабов і Володимир Дудка Фото: Facebook Илья Дудка

Незаконно засуджений в окупованому Криму по «справі українських диверсантів» севастополець Володимир Дудка вперше подзвонив сину Іллі з колонії №11 Ставропольського краю РФ.

Дудка розповів, що у нього проблеми зі здоров’ям: болі в шлунку і паху, а також головні болі і високий тиск.

«Сьогодні, нарешті, після декількох місяців етапу, невідомості і тиші я почув голос батька! Від роботи в колонії відмовився. Часто відвідує храм при колонії… Батько каже, що в колонії його оглянули лікарі, призначили дієту. На цьому все… Болі в шлунку і паху не йдуть, головні болі тривають, тиск високий, збиває його таблетками, які я передав йому ще в Сімферополі. До всього цього додалася ще висип по тілу і значна втрата ваги», – написав син Дудки в Facebook.

Він зазначив, що його батько сподівається на обмін ув’язненими між Україною і Росією.

«Вірю, що його життєвих сил вистачить, щоб дожити до звільнення. Вірю, що скоро обійму свого батька. А поки будемо продовжувати працювати з адвокатами, готуємося подавати касаційну скаргу», – зазначив Ілля.

Незаконно засуджений в окупованому Криму у «справі українських диверсантів» севастополець Володимир Дудка з кінця грудня 2019 року перебуває в колонії №11 Ставропольського краю РФ. У цьому ж російському регіоні в колонії №1 відбуває незаконне покарання другий засуджений за цією «справою» севастополець Олексій Бессарабов.

Виконуючий обов’язки генерального консула України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський відвідав незаконно засудженого у «справі українських диверсантів» Олексія Бессарабова, який відбуває покарання в колонії №1 Ставропольського краю сусідньої Росії. За його словами, побачення проходило на «загальних підставах», а розмовляти з політв’язнем довелося через скло і під наглядом співробітника слідчого ізолятора, який фіксував те, що відбувається на відеокамеру, пише видання Крим.Реаліі.

«Говорили через скло по телефону, зазвичай же консул «вживу» сидить поруч зі співрозмовником, з рукостисканням. В таких умовах важче «вловити» його настрій і психологічний стан, особливо, коли перша зустріч і людина може не знати, хто це насправді – консул чи ні. Посміхався і жваво реагував на мою інформацію щодо політики, новин про обмін або новин про інших в’язнів. Важливо згадати, що така зустріч ведеться в присутності співробітника СІЗО з включеною відеокамерою. Але, здається, що вона нам не завадила і мені не доводилося моргати три рази на питання про здоров’я або умови утримання», – пояснив Малишевський.

За словами українського консула, Олексій Бессарабов в колонії спілкується з іншими політв’язнями, кримськими татарами Рустемом Абільтаровим і Зеврі Абсеітовим.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України. 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.
  • 4 квітня 2019 року «Севастопольський міський суд» засудив Бессарабова і Дудку за обвинуваченням в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин до 14 років позбавлення волі кожного та призначив їм штрафи: Дудці в розмірі 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, Бессарабову – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  15 жовтня Верховний суд РФ залишив без змін незаконний вирок «Севастопольського міського суду».