Суд закрив справу «єдинороса» із Севастополя Кучерявого за строком давності

Новини
Ігор Кучерявий, адвокат Ігор Мокін і суддя Дніпровського райсуду Києва Віра Левко Фото: court.investigator.org.ua

Суддя Дніпровського районного суду Києва Віра Левко закрила кримінальне провадження за обвинуваченням члена севастопольського відділення партії «Єдина Росія» і незаконної організації «Автоканал Севастополя» Ігоря Кучерявого у посяганні на територіальну цілісність України через закінчення строку давності відповідальності за відповідною статтею Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє кореспондент Бюро судової інформації із зали суду.

За матеріалами кримінального провадження, у березні 2014 року Кучерявий вступив до так званої «тактичної групи Автоканал Севастополя», яка по радіоканалу на частоті 446 MHz координувала діяльність блокпостів і виїзди бійців незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя», а також активно протидіяла українським військовим.

Кучерявий провину повністю визнав. Його адвокат Ігор Мокін під час підготовчого засідання подав клопотання про закриття провадження у зв’язку з тим, що закінчився строк давності, у який законодавство дозволяє притягнути Кучерявого до відповідальності.

Представник прокуратури АРК Ігор Корженко не заперечував проти закриття кримінального провадження.

«Станом на сьогодні пройшло більше п’яти років, тому сторона обвинувачення не буде заперечувати проти заявленого клопотання», – сказав прокурор.

Згідно статті 49 Кримінального кодексу України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо від моменту вчинення нею злочину й до набрання вироку законної сили минули передбачені статтею строки. Частина 2 статті 110 ККУ, за якою обвинувачували Кучерявого, відноситься до злочинів середньої тяжкості. Отже, має строк давності – 5 років, який уже сплив.

«На сьогоднішній день кримінальна справа по відношенню до Ігоря Кучерявого закрита, і його звільнено від кримінальної відповідальності. Він не був під вартою. Під час досудового розслідування він знаходився в Херсоні. Йому було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту», – сказав адвокат Ігор Мокін у коментарі Бюро судової інформації.

Як повідомлялося, прокуратура АРК скерувала до суду обвинувальний акт стосовно Ігора Кучерявого, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Нагадаємо: 

  • 3 грудня 2019 року в КПВВ «Каланчак» на адміністративному кордоні з окупованим Кримом був затриманий до з’ясування причетності до скоєння злочинів у складі підрозділу «Самооборони Севастополя» мешканець Севастополя, член регіональної політради партії «Единая Россия» та незаконного формування «Автоканал Севастополя» Ігор Кучерявий. Він приїхав на неокуповану територію України з метою оформлення українського закордонного паспорта.
  • Ігорю Кучерявому інкримінували посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч.2 ст.110 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання від 3 до 5 років ув’язнення.
  • 10 грудня 2019 року Херсонський міськсуд обрав Ігорю Кучерявому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на 60 діб. Кучерявий перебував під домашнім арештом в одній з квартир Херсона.