Системна допомога для переселенців і учасників АТО/ООС можлива за фінансової підтримки європейських інститутів.
Як заявив глава правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву («Держмолодьжітло») Сергій Комнатний на засіданні Керівного комітету з питань реалізації Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки в Міністерстві закордонних справ України, «Держмолодьжітло» як державна установа, адмініструє понад 120 державних і регіональних житлових програм, плідно співпрацює з Проектом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень», пише прес-служба Фонду.
За його словами, на основі співпраці з міжнародними партнерами минулого року модернізовані умови програм «Доступне житло» та молодіжного кредитування, внесені інші зміни в законодавство, які дали створити передумови для ВПО реалізувати свої житлові права нарівні з іншими громадянами.
Комнатний уточнив, що зараз 23 регіональні житлові програми передбачають участь переселенців. У 2019 був здійснений запуск в пілотному режимі загальнодержавної програми іпотечного кредитування для учасників АТО/ООС і ВПО під 3% річних, яка викликала значний інтерес громадян.
Крім того, уряд створив робочу групу, завдання якої – запропонувати концепцію комплексної державної житлової програми, де буде передбачено, в тому числі, і захист прав ВПЛ на власне житло.
За даними голови правління Фонду, починаючи з 2017 року 1055 сімей ВПО забезпечені власним житлом через програми Фонду.
Зараз на рівні уряду України тривають консультації щодо початку переговорів з БРСЕ про умови членства і співпраці.
Програма пільгового кредитування для переселенців і учасників АТО/ООС може бути продовжена, а нові кандидати будуть додані в кінець черги. Зараз в черзі вже понад 10 тисяч осіб, повідомив Центру журналістських розслідувань Сергій Кімнатний в грудні 2019 року.
Як повідомлялось, Держмолодьжитло вже розподілило кошти по програмі пільгового кредитування учасників АТО/ООС і вимушених переселенців між областями України. Тепер посадовці викликають людей з оригіналами документів для оформлення кредитів.
Нагадаємо:
- Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України повідомило, що з 3 по 5 грудня 2019 року тривав прийом заяв про намір отримати пільговий кредит на придбання житла від громадян – учасників АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб.
- Короткі терміни подачі заяв на отримання пільгового іпотечного кредиту для учасників АТО/ООС та ВПО зумовлені кінцем бюджетного року. Фінансування на проект було виділено у рамках експерименту, який має довести ефективність іпотечного кредитування в Україні. Про це Центру журналістських розслідувань повідомив перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Антон Колумбет.