Офіс омбудсмена зафіксував недоступність більшості адмінпослуг на КПВВ «Каланчак»

Більшість послуг в Центрі надання адміністративних послуг на КПВВ «Каланчак» недоступні.

Про це повідомили регіональні представники офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Февзі Каракаш і Артем Коваль, які провели повторний плановий моніторинговий візит на КПВВ «Каланчак».

«Жителі АР Крим мають можливість звернутися в центр виключно для подання документів на оформлення паспорта громадянина України у формі ID-карти і паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Однак, після подання документів, громадяни змушені їхати в Каланчацький районний сектор управління Держміграційної служби в Херсонській області з метою отримання довідки для в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. У самому ж будинку центру досі тривають ремонтні роботи», – йдеться в повідомленні.

Представництво президента в АР Крим готує раптовий візит до КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом для ознайомлення з реальною ситуацією з наданням адміністративних послуг громадянам України, що мешкають у Криму. Раніше з’явилося  повідомлення мешканця Криму Еміра Шевкієва про незадовільну роботу ЦНАП на КПВВ «Чонгар». 

Нагадаємо: 

  • 12 лютого 2020 року постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич повідомив, що на КПВВ «Чонгар» буде збудовано каплицю та молитовну кімнату для мусульман.
  • 1 лютого 2020 року Мінветеранів повідомило, що міжвідомча робоча група розробить єдиний стандарт облаштування, утримання та функціонування контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму.
  • 30 січня 2020 року Кабінет міністрів України спростив процедуру виїзду з тимчасово окупованої території Донбасу підліткам від 14 до 16 років, дозволивши їм перетинати КПВВ на лінії розмежування за свідоцтвом про народження.
  • (КПВВ) «Каланчак» на адмінкодоні з окупованим Кримом Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) поки що працює лише частково і не надає повного обсягу послуг, повідомив 27 січня 2020 року голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв.
  • Сервісна зона на КПВВ «Чонгар» буде потужнішою, ніж на КПВВ «Каланчак», повідомив 23 ссічня 2020 року постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine