Україна не може постачати воду в окупований Крим – секретар РНБО

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данилов зазначає, що Україна не може постачати дніпровську воду в окупований Крим. Відновлення водопостачання півострова можливе лише після того, як Росія поверне Крим Україні.

Олексій Данилов, секретар РНБО України Фото: Facebook Олексій Данилов

Про це Данилов заявив в інтерв’ю виданню LIGA.net, коментуючи висловлювання глави парламентської фракції «Слуга народу» Давида Арахамії про можливість відновлення подачі дніпровської води в Крим в обмін на поступки Росії в переговорах по Донбасу, який вже заявив, що його не так зрозуміли.

«Моя особиста думка: ми не можемо поставляти воду в окупований Крим. Більш того, з політичної точки зору я думаю, що це неможливо. Якщо Російська Федерація повертає Крим, то вода піде туди відразу. Це складне питання. І думати, що є проста відповідь, не можна. Навряд чи Арахамія мав на увазі те, що сказав», – сказав секретар РНБО.

Він також зазначив, що стратегія нацбезпеки розглядає кілька варіантів повернення Криму під суверенітет України.

«Щодо деокупаціі є кілька кейсів. Я не можу їх вам розкривати. Вони в роботі. Вона не завжди публічна, тому що наша головна задача – повернути наші території», – вказва Данилов.

Про те, що в Україні та її керівництва відсутня чітка та узгоджена політика щодо окупованих територій, яскравим індикатором чого є питання постачання води до Криму, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Як «слуги» топлять Зеленського у дніпровській воді»

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року припинила   подачу води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал.
  • 5 лютого 2020 року постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич заявив, що інформація про можливе відновлення водопостачання в окупований Крим не відповідає дійсності.
  • 11 лютого 2020 року голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія назвав «достатнім компромісом» подачу дніпровської води до окупованого Росією Криму в обмін на поступки Росії у переговорах щодо Донбасу.
  • Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає неприпустимим відновлення подачі дніпровської води до окупованого Криму Північно-Кримським каналом, яка була припинена у 2014 році. 
  • Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що заява голови парламентської фракції «Слуга народу» Давида Арахамії про можливість подачі дніпровської води до окупованого Криму є особистою думкою Арахамії. Він додав, що ніколи не обговорював з заступником керівника Адміністрації президента Російської Федерації Дмитром Козаком тему подачі дніпровської води до окупованого Криму. 
  • 12 лютого нардеп парламентської фракції «Слуга народу» Юрій Камельчук заявив, що Україна має відновити водопостачання окупованого Криму і запропонував укласти з Росією спеціальний контракт на постачання дніпровської води на півострів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine