Житло для переселенців з Криму при допомозі Туреччини планують будувати в Херсоні і Генічеську

Житлові комплекси разом із об’єктами соціальної інфраструктури для переселенців з окупованого Криму при допомозі Туреччини планують будувати в Херсоні і Генічеську. Будівництво мають почати в травні-червні, аби люди вже навесні 2021 року змогли вселитися в новозбудоване житло.

Фото: khoda.gov.ua

Про це повідомляє Херсонська облдержадміністрація за підсумками зустрічі 28 лютого голови ОДА Юрія Гусєва с турецькою делегацією на чолі з послом Туреччини в Україні Ягмуром Гюльдере, в ході якої обговорювалося питання реалізації проєкту з будівництва 500 квартир для внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованого Криму.

«Це дуже важливий проєкт для нашого регіону. Я вірю, що реалізація цього спільного проєкту стане своєрідним поштовхом для поглиблення двосторонніх стосунків між Україною та Туреччиною», – сказав Гусєв.

Планується, що житло будуватимуть у Херсоні та Генічеську. Крім того, голова ОДА наголосив на важливості того, аби для мешканців новозбудованих квартир були створені робочі місця. Також ці житлові комплекси планують забезпечити об’єктами соціальної інфраструктури.

За словами заступника голови Адміністрації з питань будівництва колективного житла (TOKI) Міністерства довкілля та міського будівництва Туреччини Орхана Юдже, вже наступної весни планується заселення людей до новозбудованих квартир. Для того, щоб ці амбітні плани втілити в життя, будівництво має розпочатися уже цьогоріч – на початку травня-червня.

Результатом зустрічі стала домовленість про створення дорожньої карти з реалізації цього проєкту. Вже наступного тижня буде скоординовано спільні дії між посольством Туреччини, керівництвом Херсонської ОДА та Меджлісом кримськотатарського народу, аби разом розробити план дій, за яким буде побудовано 500 квартир для внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої АР Крим.

Як повідомлялось, 27 лютого турецька делегація на чолі з послом Туреччини в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере оглянула в Генічеську Херсонської області земельну ділянку, на якій пропонується розпочати будівництво житла для переселенців з окупованого Криму, допомогу в якому пообіцяв надати президент Туреччини Реджеп Ердоган.

Нагадаємо:

  • На початку січня 2020 року в Херсонській ОДА повідомили про плани створити на території області місця компактного проживання для переселенців з окупованих Криму і Донбасу. Як варіант розглядалось місто Генічеськ.
  • 3 лютого 2020 року турецький президент Реджеп Ердоган після зустрічі з Володомиром Зеленським в Києві заявив, що Туреччина допоможе Україні забезпечити житлом близько 500 сімей кримських татар. «Ми прийняли з моїм товаришем рішення побудувати разом з розвитком інфраструктури житло для 500 сімей. Наші міністри обговорять питання і ми разом будемо діяти. Наші фахівці приїдуть, все досліджують, зроблять план, зроблять проект», – сказав Ердоган.
  • 13 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що містечко для вимушених переселенців з окупованого Криму, серед яких понад 500 сімей кримських татар, за допомогою Туреччини планується побудувати в Херсонській області.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine