Кулеба написав вірш у стилі японського хайку про подачу води до Криму. Геращенко відповіла своїм хайку

Україна не розглядає можливості відновлення постачань дніпровської води в окупований Крим, ідеться в одному з рядків хайку авторства міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби. Нардепка від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко у відповідь назвала уряд колективним органом, який поки про це не знає.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на дискусію навколо заяви прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про постачання води у Крим віршем у стилі японського хайку. Дипломат розмістив його у Facebook 7 березня.

Твір міністра має такий вигляд:

Україна не розглядає можливості відновлення постачання дніпровської води до окупованого Криму

Я хочу, щоб усі спекуляції, підозри та домисли на цю тему припинилися

Крапка.

Кулеба додав, що вдався до незвичайного способу вираження думки, тому що вважає «Азію вкрай важливою».

Народна депутатка від фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко у Facebook запропонувала розпочати «батл хайку влади та опозиції». Її вірш:

Уряд – колективний орган, але поки про це не знає.

Прем’єр хоче поставляти воду у Крим громадянам, не підприємствам, і сміливо сказав про це Раді.

Узгодьте комунікації, крапка.

Хайку – жанр японської ліричної поезії, в європейських мовах його записують як тривірш.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року припинила   подачу води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал.
  • 5 березня в ефірі програми «Право на владу» новообраний прем’єр-міністр України Шмигаль висловив думку, що воду в окупований Крим треба подавати, тому що там живуть українці. Пізніше Шмигаль написав в соцмережі, що Україна не може подавати воду в окупований Крим до повернення його по свій суверенітет.
  • 6 березня в ході Години запитань до уряду у Верховній Раді Денис Шмигаль заявив, що Україна не буде поставляти воду для промислових і військових об’єктів Криму, але має забезпечити українцям на півострові воду «для господарських потреб, для пиття, хоч цистернами, хоч каністрами, хоч бутлями» в разі «необхідності або гуманітарної загрози».
  • Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що скандальна заява Дениса Шмигаля про можливість подачі води в окупований Крим, озвучена ним на тлі посилення на півострові репресій і переслідування кримських татар і етнічних українців з боку російських окупантів, по суті, стало підлим ударом в спину тих, хто не змирився з окупацією Криму і залишаються вірними Українській державі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine