У Криму «суд» заарештував трьох з чотирьох кримських татар, затриманих ФСБ в Бахчисараї

В окупованому Криму «Київський районний суд» Сімферополя 12 березня заарештував на два місяці - до 10 травня - трьох з чотирьох кримських татар, затриманих 11 березня ФСБ за підозрою в нібито участі в організації «Хізб ут-Тахрір». Ще одного затриманого, який має серйозне захворювання серця, «суд» відправив на такий же термін під домашній арешт.

Сейтумер Сейтумеров Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

За інформацією активістів, судові засідання проходили по кожному із затриманих у відкритому режимі. Однак у зв’язку з тим, що зал засідань був дуже маленьким, на них змогли потрапити тільки родичі.

Осман Сейтумеров Фото: Facebook Крымская солидарность

За підсумками засідань «суд» задовольнив клопотання слідчого і заарештував до 10 травня братів Сейтумера і Османа Сейтумерових, а також Рустема Сейтемеметова.

Рустем Сейтмеметов Фото: Facebook Крымская солидарность

При цьому стосвно четвертого затриманого Амета Сулейманова, у якого діагностовано серйозне хронічне захворювання серця, слідчий клопотав про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Амет Сулейманов і адвокат Ліля Гемеджі Фото: Facebook Крымская солидарность

«Суд» підтримав клопотання і відправив Амета Сулейманова під домашній арешт до 10 травня. На нього накладено ряд обмежень: заборона спілкуватися зі сторонніми, крім співробітників правоохоронних органів, аварійно-рятувальних організацій, адвокатів, співробітників ФСВП, заборонено виходити за межі двору. Раз з місяць в супроводі силовиків він може відвідувати лікаря для консультації. Йому наділи електронний браслет для контролю переміщень.

Нагадаємо:

  • 11 березня в окупованому Криму після обшуків в Бахчисараї і Бахчисарайському районі затримані четверо кримських татар: Амет Сулейманов, Сейтумер Сейтумеров, Осман Сейтумеров, Рустем Сейтмеметов, яких ФСБ підозрює в нібито участі в діяльності в організації «Хізб-ут-Тахрір», забороненої в Росії. Крім того, колишнього активіста «Кримської солідарності» Сейтумера Сейтумерова, який ще в 2018 році виїхав з Криму до Києва, де працює ведучим на кримськотатарському телеканалі ATR, ФСБ підозрює в нібито організації діяльності осередку «Хізб-ут-Тахрір».
  • ФСБ стверджує, що затримані в окупованому Криму кримські татари, жителі Бахчисарая нібито входять в осередок організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною і заборонена. Стосовно затриманих порушені кримінальні справи.
  • Прокуратура АРК і Головне управління Нацполіції в АРК і Севастополя відкрили кримінальне провадження за фактом проведення окупантами незаконних обшуків в будинках кримських татар у Бахчисараї та Бахчисарайському районі, а також кримінальне провадження за фактом незаконного затримання чотирьох кримських татар, мешканців Бахчисараю.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine