Засуджений у «справі диверсантів» Бессарабов написав лист з російської колонії

Новини
Олексій Бессарабов і Володимир Дудка Фото: Facebook Илья Дудка

Незаконно засуджений в окупованому Криму у «справі українських диверсантів» севастополець Олексій Бессарабов, який відбуває покарання в колонії №1 Ставропольського краю РФ, написав листа до редакції журналу «Чорноморська безпека» у Києві, де раніше він був заступником головного редактора.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook головний редактор журналу, президент центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар.

«Організоване щодо нас кримінальне переслідування не мало і не має нічого спільного ні з буквою закону, ні зі здоровим глуздом. Всі висунуті проти мене (нас) звинувачення брехливі, абсурдні, упереджені і незаконні. Ще раз спасибі всім за підтримку. Все те, що відбувається з нами, робить нас сильнішими. В єдності ми сила. Слава Україні!», – цитує Гончар лист Бессарабова.

Другого незаконно засудженого у цій «справі диверсантів» севастопольця Володимира Дудку, який відбуває покарання в колонії №11 Ставропольського краю РФ і у якого є серйозні проблеми зі здоров’ям, на минулому тижні вивозили з колонії на медичне обстеження. Про це повідомив його син Ілля Дудка (Каверніков), якому зателефонував батько.

«Його помістили в медблок. Перед цим вивозили з колонії в лікарню на обстеження. Після п’яти місяців нестерпного свербіння від висипу і постійних болів в шлунку батька, нарешті, оглянули дерматолог і гастроентеролог. Діагнози – короста та виразка дванадцятипалої кишки. П’ять місяців (!) батько був носієм корости, болісного паразитарного захворювання. П’ять місяців цілодобової сверблячки, яка може довести будь-яку людину до нервового зриву. Мій батько тримає себе в руках, але організм не витримує – звідси нова виразка шлунково-кишкового тракту», – написав Ілля Дудка в Facebook.

Він також повідомив, що захист Дудки вже подала касаційну скаргу на вирок.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України. 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.
  • 4 квітня 2019 року «Севастопольський міський суд» засудив Бессарабова і Дудку за обвинуваченням в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин до 14 років позбавлення волі кожного та призначив їм штрафи: Дудці в розмірі 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, Бессарабову – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  15 жовтня Верховний суд РФ залишив без змін незаконний вирок «Севастопольського міського суду».