Аваков через коронавірус пропонує не пропускати мешканців окупованих територій через КПВВ на підконтрольну територію

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у зв’язку з введенням карантину через небезпеку розповсюдження коронавірусу в Україні пропонує не пропускати мешканців окупованих територій Донбасу і Криму на підконтрольну українському уряду територію. Контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ) зможуть перетинати лише громадяни з реєстрацією на підконтрольній території. Він також пропонує заборонити перетин КПВВ для іноземців.

Глава МВС України Арсен Аваков Фото: mvs.gov.ua

Про це Аваков заявив 13 березня у ході виїзного засідання Кабміну України, відповідаючи на питання міністра реінтеграції окупованих територій Олексія Рєзнікова щодо ситуації з перетином КПВВ на лінії розмежування на Донбасі і на адмінкордоні з Кримом, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Ми пропонуємо режим обмеження для іноземних громадян стовідсотковий через пункти пропуску на лінії зіткнення і пропонуємо пропускати громадян України, які мають реєстрацію на неокупованій території для того, щоб мати більше контролю. Зараз ми маємо попередню інформацію про 12 випадків коронавірусу, який поширений у (окупованій – ред.) Горлівці. Тому ми маємо зробити контроль», – сказав Аваков.

«Якщо громадянин України мешкає на непідконтрольній нам окупованій території, має там місце реєстрації, він не може бути пропущений на неокуповану територію України, поки діє карантин», – вважає міністр внутрішніх справ.

Нагадаємо:

  • З кінця лютого 2020 року для недопущення поширення коронавірусу українські прикордонники посилили заходи контролю у контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі. У всіх громадян, які слідують з окупованої території через лінію розмежування, перевіряють температуру тіла.
  • З 7 березня введені тимчасові обмеження на перетин КПВВ через поширення на окупованому Донбасі випадків захворювання на гострі респіраторні захворювання, збудником яких, ймовірно, є коронавірус. У разі виявлення ознак захворювання на коронавірусну інфекцію в жителів тимчасово окупованих територій, їх пропускають через лінію розмежування.
  • Низка правозахисних організацій заявили, що наказ Командуючого ООС Володимира Кравченка про обмеження перетину КПВВ через можливе захворювання на коронавірус на окупованому Донбасі є дискримінаційним, оскільки він непропорційно обмежує права та свободи людини. Правозахисники зажадали від Кравченка скасувати наказ, як такий, що порушує конституційні права громадян, передбачені статтями 24, 33 та 49 Конституції України, штучно поділяючи громадян України на тих, хто має право на отримання медичної допомоги і може вільно пересуватися, і тих, хто цієї можливості позбавлений.
  • Представник омбудсмена України в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський повідомив, що штаб ООС внесе зміни в рішення про тимчасові обмеження на перетин КПВВ через можливе поширення на окупованому Донбасі захворювання коронавірусом.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine