Бойовики відмовляються пропускати громадян через лінію розмежування навіть при наявності життєво важливих обставин

Бойовики продовжують відмовляти громадянам у перетині лінії розмежування на Донбасі, навіть якщо у них є важливі життєві обставини для цього: важкі хвороби батьків, смерть рідних та необхідність возз’єднання сімей. При цьому українські прикордонники дають їм можливість перетнути тимчасово закриті КПВВ.

КПВВ «Станиця Луганська», Луганська область Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляє штаб Операції об’єднаних сил (ООС).

Як зазначається, попри тимчасове припинення пропуску через КПВВ осіб та транспортних засобів, командування об’єднаних сил з розумінням ставиться до забезпечення критичних гуманітарних потреб громадян та в разі виникнення важливих життєвих обставин надає дозвіл на перетин лінії розмежування. Зокрема, протягом цього тижня було прийнято понад 120 таких індивідуальних рішень.

«Здебільшого підставами для пропуску громадян були важкі хвороби батьків, смерть рідних та необхідність возз’єднання сімей. Проте, представники незаконних збройних формувань РФ вважали, що такі обставини не є вагомими та не пропускали людей до місць слідування», – йдеться у повідомленні.

Так, днями на КПВВ «Станиця Луганська» окупанти «розвернули» 7 осіб, які мали документально підтверджені надзвичайні обставини для перетину лінії розмежування. Серед них були сім’ї із малолітніми дітьми, вагітна жінка та важкохворі літні люди.

«Російські найманці, протримавши людей до настання темряви, відмовили їм у в’їзді на тимчасово окуповану територію. Враховуючи завершення часу роботи КПВВ «Станиця Луганська» і ризики перебування цивільного населення в темний час доби у так званій «сірій зоні», прикордонниками Об’єднаних сил було забезпечено їх повернення на контрольовану урядом України територію. Своїми діями окупанти вкотре продемонстрували цинічне ставлення до прав та безпеки мирних мешканців», – зазначили у штабі ООС.

В зв’язку з цим командування об’єднаних сил рекомендує громадянам утриматися від поїздок через лінію розмежування без нагальної потреби.

Нагадаємо:

  • З 22 березня в районі проведення Операції об’єднаних сил з метою ефективної протидії та недопущення занесення на підконтрольну Уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинений пропуск через КПВВ на лінії розмежування.
  • Незважаючи на тимчасове закриття КПВВ на Донбасі, пропуск осіб через лінію розмежування можливий за «надзвичайних обставин гуманітарного характеру та наявності відповідних підтверджуючих документів». У Мінреінтеграції пояснили, які саме гуманітарні обставини дають підстави на перетин громадянами тимчасово закритих КПВВ на Донбасі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine