У Bellingcat назвали ключового фігуранта у справі в катастрофі MH17

Міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat ідентифікувала одного з ключових фігурантів справи про збитий над Донбасом «Боїнг» малайзійських авіаліній в липні 2014 року.

Андрій Бурлака Фото: BRYANSKOBL.RU

Про це повідомляє Бі-бі-сі.

У матеріалах Об’єднаної слідчої групи (JIT), яка веде офіційне розслідування, ця людина проходила під псевдонімом «Володимир Іванович». Люди, які з ним спілкувалися особисто, розповіли, що за цим ім’ям може ховатися діючий перший заступник керівника прикордонної служби ФСБ Росії, генерал-полковник Андрій Бурлака.

Група Bellingcat провела аналіз технічних даних і також прийшла до висновку, що Андрій Бурлака та «Володимир Іванович» можуть бути однією людиною.

Ігор Гіркін (Стрєлков) Фото: INSIDER

В опублікованих слідчими телефонних переговорах бойовиків «ДНР» між собою називали Володимира Івановича командиром всієї операції на Донбасі. А колишній «міністр оборони ДНР» Ігор Гиркин (Стрєлков) згадував, що підкорявся наказам Володимира Івановича.

Від джерела, що має доступ до персональних баз даних, Бі-бі-сі отримала інформацію про переміщення генерала в 2014 році і з’ясувала, що в день падіння «Боїнгу» Бурлака знаходився в Ростові-на-Дону. Фоноскопічна експертиза показала як схожість, так і деякі відмінності в голосі генерала Бурлаки і «Володимира Івановича».

Одне джерело уточнило, що після завершення активної фази конфлікту на сході України в 2014-2015 роках генерал Бурлака отримав підвищення, а також вищу держнагороду – Героя Росії.

З відкритих джерел випливає, що до 2014 року Бурлака був генерал-лейтенантом, а після став генерал-полковником.

Окружний суд Гааги відмовив захисту обвинуваченого росіянина Олега Пулатова у розкритті осіб 12 свідків у справі про катастрофу літака Малазійських авіаліній рейсу MH-17. Щодо ще одного свідка суд вирішив, що анонімний статус він отримав з порушенням процедури.

Як повідомлялось, 9 березня у Гаазі (Нідерланди) почалися відкриті судові слухання у справі про збиття літака Малазійських авіаліній рейсу MH17 в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, розслідування якої веде міжнародна слідча група (JIT).

Прокуратура Нідерландів висунула обвинувачення у вбивстві 298 пасажирів і членів екіпажу рейсу MH17 трьом росіянам і одному українцю. Заочно перед судом предстали колишній полковник ФСБ РФ Ігор Гіркин (Стрєлков), на момент катастрофи «Боїнга» він обіймав посаду голови «збройних сил» так званої «ДНР»; колишній підполковник російських ВДВ Олег Пулатов (позивні «Гюрза» і «Халіф»), в момент катастрофи він був командиром 2-го відділу «ГРУ ДНР»; росіянин Сергій Дубинський (Хмурий), в липні 2014 року він очолював «ГРУ ДНР», повністю або частково підконтрольне російському ГРУ і громадянин України Леонід Харченко (Крот).

Росіянин Олег Пулатов юридично присутній на слуханнях – його інтереси представляє команда адвокатів.

24 березня в умовах пандемії коронавірусу Окружний суд Гааги призупинив слухання у справі до 8 червня. Однак 23 квітня розгляд було відновлено.

Нагадаємо: 

  • 7 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстердам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
  • В травні 2018 року експерти спільної слідчої групи оголосили, що дійшли до висновку про те, що пасажирський лайнер рейсу МН17 збила ракета, випущена зенітно-ракетним комплексом Бук 53-й бригади ППО російської армії , який був доставлений на захоплену територію України з Курська.
  • СБУ встановила понад 150 причетних до транспортування комплексу «Бук» у катастрофі Boeing 777 рейсу MH17.
  • У міжнародної Спільної слідчої групи (JIT) є очевидець запуску ракети, яка збила малайзійський Boeing-777 рейсу MH17 в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, заявив керівник слідчої групи Фред Вестербеке.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine