Чубаров нагадав, що міжнародні організації вимагають розслідувати викрадення в Криму Ервіна Ібрагімова

Вимоги про з'ясування обставин насильницького викрадення в окупованому Криму Ервіна Ібрагімова включені в багато рішень і резолюцій міжнародних організацій. Про викрадення Ервіна Ібрагімова говорили на засіданні Радбезу ООН.

Ервін Ібрагімов Фото: Facebook

Про це нагадав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в Facebook.

«Для багатьох з нас ранок 25 травня 2016 року розпочався тривожними повідомленнями з Криму про зникнення в ніч з 24 на 25 травня Ервіна Ібрагімова, члена Виконавчої Ради Всесвітнього конгресу кримських татар, члена Бахчисарайського регіонального меджлісу, екс-депутата Бахчисарайської міської ради», – написав Чубаров .

«Про те, що зникнення Ервіна насправді було насильницьким викраденням стало очевидним в лічені години, коли батько і друзі Ервіна переглянули відеозапис з охоронної камери, яка була розташована близько від місця нападу на Ервіна. Злочинці, які зупинили машину, керовану Ервіном, а потім силоміць посадили його в свою машину, були у формі співробітників російської окупаційної поліції».

Нещодавно про це говорилося також на засіданні Ради Безпеки ООН (за формулою Арріа): «Як, що не позбавивши Крим від російської окупації і не відновивши державний суверенітет України над півостровом, ми зможемо допомогти в пошуку сина батькам насильно викраденого окупантами Ервіна Ібрагімова, члена Виконавчого ради Всесвітнього конгресу кримських татар, члена регіонального меджлісу?».

  • Ввечері 24 травня 2016 року в Бахчисараї був викрадений член Координаційної ради Всесвітнього конгресу кримських татар, член Бахчисарайського регіонального меджлісу, 30-річний Ервін Ібрагімов. Камера відеоспостереження на будівлі магазину одного з кримськотатарських підприємців зафіксувала, як кілька невідомих осіб у формі російської ДПС, насильно саджають Ібрагімова в мікроавтобус.
  • «Слідче управління Следкома РФ по Республіці Крим» лише на третій день після зникнення Ібрагімова оголосило його в розшук. Родичі Ібрагімова і члени Меджлісу вважають, що його викрали російські спецслужби для залякування кримських татар і «незгодних».
  • Прокуратура АР Крим відкрила за фактом викрадення кримськотатарського активіста кримінальне провадження за ст. 115 КК України.
  • До того як Ібрагімов пропав, Уповноважений президента України у справах кримських татар Мустафа Джемілєв пропонував йому очолити свій секретаріат.
  • Голова Меджлісу Рефат Чубаров звернувся до міжнародних організацій із закликом вжити всіх необхідних заходів для ефективного розслідування всіх обставин викрадення Ервіна Ібрагімова і притягнення винних до відповідальності за цей злочин.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine