На КПВВ на Донбасі від серцевого нападу помер чоловік

Біля КПВВ на Донбасі у Мар’їнці вночі 12 червня помер чоловік 1961 року народження. Він їхав в окупований Донецьк до родини.

Фото: Моніторингова місія ООН з прав людини / UN Human Rights Monitoring Mission

Про це повідомили в Моніторинговій місії ООН з прав людини.

«Він провів кілька місяців у різних закладах охорони здоров’я на території, що контролюється урядом, і намагався знову возз’єднатися зі своєю родиною у Донецьку», — йдеться у повідомленні.

В Місії зазначили, що з 10 червня, після того, як уряд поновив роботу КПВВ, чоловік чекав можливості перетнути лінію зіткнення. Увечері 11 червня йому стало зле, та його доставили до лікарні. Незабаром він повернувся до автобусної зупинки біля КПВВ і хотів наступного дня потрапити на територію, що контролюється самопроголошеною «ДНР». Через кілька годин він помер від серцевого нападу.

«Ця трагічна смерть є ще одним нагадуванням про нагальну необхідність дозволити цивільним особам з надзвичайними гуманітарними потребами перетинати лінію зіткнення, поки не будуть зняті обмеження щодо пересування, пов’язані з COVID-19. Ми закликаємо всі залучені сторони по обидві боки лінії зіткнення сприяти перетину з гуманітарних підстав», — наголосили у Місії.

На КПВВ «Мар’їнка» на Донбасі російські найманці розставили протитанкові їжаки і не пропускали на непідконтрольну територію навіть громадян з соціально-гуманітарними проблемами.

Нагадаємо:

  • Біля КПВВ «Станиця Луганська» та «Мар’їнка», які відкрили після карантину, знову зібралися люди, які хочуть потрапити на непідконтрольну Україні територію Донбасу.
  • 10 червня КПВВ на Донбасі заблокували окупанти. Загалом у КПВВ «Мар’їнка» та «Станиця Луганська» прибуло понад 100 людей, серед яких чимало людей похилого віку та дітей.
  • З 22 березня в районі проведення Операції об’єднаних сил з метою ефективної протидії та недопущення занесення на підконтрольну Уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинений пропуск через КПВВ на лінії розмежування.
  • Центр журналістських розслідувань у матеріалі «Карантинні КПВВ на лінії розмежування сімей» дослідив ситуацію навколо КПВВ на Донбасі.

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine