КПВВ на Донбасі заблокували окупанти – ДПСУ

КПВВ на Донбасі заблокували окупанти. Загалом у КПВВ «Мар’їнка» та «Станиця Луганська» прибуло понад 100 людей, серед яких чимало людей похилого віку та дітей.

Фото: Іван Бухтіяров/hromadske

Про це повідомляє пресслужба ДПСУ.

«За регламентований час роботи, з 11.00 до 14.00, у вищевказаних КПВВ прикордонники оформили та пропустили більше десяти громадян, які мали намір потрапити на тимчасово окуповану територію України. Протримавши декілька годин перед блокпостами, бойовики без пояснення причин повернули цих громадян на контрольовану територію України. Ще четверо осіб, які прослідували через КПВВ «Мар’їнка», ще й досі очікують перед блокпостом російських найманців, всі інші повернулися на підконтрольну територію України», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо:

  • З 22 березня в районі проведення Операції об’єднаних сил з метою ефективної протидії та недопущення занесення на підконтрольну Уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинений пропуск через КПВВ на лінії розмежування.
  • Незважаючи на тимчасове закриття КПВВ на Донбасі, пропуск осіб через лінію розмежування можливий за «надзвичайних обставин гуманітарного характеру та наявності відповідних підтверджуючих документів». У Мінреінтеграції пояснили, які саме гуманітарні обставини дають підстави на перетин громадянами тимчасово закритих КПВВ на Донбасі.
  • У Держприкордонслужбі пояснили, що у громадян є два варіанти отримати дозвіл на перетин лінії розмежування через тимчасово закриті КПВВ на Донбасі.
  • Заступник командувача штабу ООС Богдан Бондар пояснив, що Командувач ООС приймає індивідуальні рішення про перетин лінії розмежування через українські КПВВ на період карантину. Але одного рішення штабу ООС мало для переходу людей, потрібно щоб їх пропустили і представники «Л-ДНР» на своїх КПП.
  • Центр журналістських розслідувань у матеріалі «Карантинні КПВВ на лінії розмежування сімей» дослідив ситуацію навколо КПВВ на Донбасі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine