Бойовики «ЛНР» не пропускають людей через КПВВ «Станиця Луганська»

За дві години бойовики не пропустили жодної людини через лінію розмежування. На Донбасі 10 червня відкрились КПВВ «Мар'їнка» і «Станиця Луганська» (пішохідний): пропуск громадян буде здійснюватись щоденно з 11:00 до 14:00.

Фото: ДПСУ

Про це повідомляє пресслужба ДПСУ.

«Прикордонними підрозділами зі складу Об’єднаних сил об 11.00 годині, відповідно до наказу командувача ООС, розпочато пропуск через лінію розмежування у визначених контрольних пунктах в’їзду-виїзду. Станом на 13.00 на тимчасово окуповану територію України через контрольний пункт «Мар’їнка» було пропущено одного чоловіка на автомобілі, проте через деякий час він був повернутий бойовиками. Наразі ще 5 осіб було пропущено в пішому порядку в напрямку тимчасово окупованого Донецька. Зараз вони очікують пропуску на блокпосту бойовиків.

Через КПВВ «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію прослідувало 6 громадян. Зараз вони очікують перед блокпостом на тимчасово окупованій території України, де російські найманці встановили протитанкові загородження. Зараз тільки перед КПВВ «Мар’їнка» зібралося близько100 пішоходів, серед них – 70 осіб похилого віку та до 10 дітей. Деякі з них очікують пропуску ще з 6-ї ранку», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо:

  • З 22 березня в районі проведення Операції об’єднаних сил з метою ефективної протидії та недопущення занесення на підконтрольну Уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинений пропуск через КПВВ на лінії розмежування.
  • Незважаючи на тимчасове закриття КПВВ на Донбасі, пропуск осіб через лінію розмежування можливий за «надзвичайних обставин гуманітарного характеру та наявності відповідних підтверджуючих документів». У Мінреінтеграції пояснили, які саме гуманітарні обставини дають підстави на перетин громадянами тимчасово закритих КПВВ на Донбасі.
  • У Держприкордонслужбі пояснили, що у громадян є два варіанти отримати дозвіл на перетин лінії розмежування через тимчасово закриті КПВВ на Донбасі.
  • Заступник командувача штабу ООС Богдан Бондар пояснив, що Командувач ООС приймає індивідуальні рішення про перетин лінії розмежування через українські КПВВ на період карантину. Але одного рішення штабу ООС мало для переходу людей, потрібно щоб їх пропустили і представники «Л-ДНР» на своїх КПП.
  • Центр журналістських розслідувань у матеріалі «Карантинні КПВВ на лінії розмежування сімей» дослідив ситуацію навколо КПВВ на Донбасі.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine