«ЛНР» тимчасово призупинить пропуск людей через КПВВ «Станиця Луганська»

Так звана «ЛНР» 29 червня призупинить пропуск людей через КПВВ «Станиця Луганська» на лінії розмежування з 17:00 до 19:00 в зв'язку доставкою гуманітарного вантажу від Міжнародного Комітету Червоного Хреста на окуповану територію Луганської області.

КПВВ «Станиця Луганська», Луганська область Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомила представниця «ЛНР» в робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Ольга Кобцева, передає сепаратистський ресурс «Луганський інформаційний центр».

«Звертаємо увагу громадян, що в понеділок, 29 червня, КПВВ «Станиця Луганська» призупинить пропуск громадян з 17.00 до 19.00 в зв’язку з тим, що на територію «Республіки» буде здійснюватися доставка гуманітарного вантажу від МКЧХ», – сказала Кобцева.

Вона закликала всіх, хто планував перехід через лінію розмежування в цей період, скорегувати час перетину КПВВ.

Як повідомлялось, «влада» так званої «ДНР» з 28 червня закрила єдиний працюючий на території Донецької області КПВВ «Оленівка» на лінії розмежування, який знаходиться навпроти українського КПВВ «Новотроїцьке» і був відкритий лише 22 червня після тримісячної перерви в роботі через введення карантину. Причина закриття – нібито погіршення ситуації з пандемією коронавірусу на підконтрольній Україні території.

Нагадаємо:

  • 10 червня на Донбасі відкрилися після карантину КПВВ «Мар’їнка» (Донецька область) і пішохідний КПВВ «Станиця Луганська» (Луганська область). Всім, хто слідує з тимчасово окупованої території України, роблять безконтактний температурний скринінг тіла і проводять опитування щодо контакту з хворими на COVID-19. Людей (крім тих, хто прибуває для участі у ЗНО) пропускають тільки за умови згоди на проходження самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Дій вдома», або обсервації.
  • Докладні інструкції правозахисників про те, як користуватися мобільним додатком «Дій вдома» для контролю режиму самоізоляції, який повинні встановлювати громадяни на КВПП при виїзді з тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, а також з тимчасово окупованого Криму, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань.
  • Держприкордонслужба рекомендує громадянам заздалегідь встановити мобільний додаток «Дiй вдома», щоб якомога швидше перетнути лінію розмежування, інакше покинути непідконтрольні території через КПВВ буде складно.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine