В Ощадбанку пояснили, як буде працювати електронна черга після повного відкриття КПВВ на Донбасі

Ощадбанк ввів електронну чергу для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які знаходяться на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Система призначена для того, щоб уникнути великих черг після повного відкриття контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування.

Фото: facebook.com/pyshnyy

Про це повідомила начальник Донецького обласного управління Ощадбанку Світлана Яківчик, передає портал «Донецкие новости».

«У тому випадку, якщо КПВВ працюватимуть в повному обсязі, щоб не було стовпотворіння і черг, клієнти-ВПЛ мають можливість заздалегідь зареєструватися в одне з 167 відділень через сайт Ощадбанку, через контакт-центр, зателефонувавши на безкоштовну лінію за номером 0 800 210 800, а також через додатки Telegram або месенджер, через чат-бот», – розповіла Яківчик.

Вона уточнила, що запис в електронну чергу здійснюється з розрахунку 15 хвилин на одного клієнта. Запис проводиться відповідно до режиму роботи відділень банку.

«Що стосується режиму роботи, ми працюємо в штатному режимі, більш того, посилений режим роботи найбільш великих відділень в кожному місті Донецької області. Тобто на сьогодні це 17 відділень, які працюють 7 днів на тиждень. Клієнти практично в кожному місті мають можливість звернутися за операціями, послугами в банк 7 днів на тиждень», – зазначила Яківчик.

Вона також зазначила, що для ВПЛ продовжує діяти відстрочка щодо ідентифікації, а також продовжено термін дії карт, що підлягають заміні, до 1 вересня 2020 року. Всі виплати продовжують надходити на рахунки.

Яківчик повідомила, що на сьогодні в Ощадбанку обслуговуються 280 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

«Все пенсійні кошти, соціальні та інші кошти з моменту початку карантину і по сьогоднішній день зараховуються на рахунки в повному обсязі і вчасно. Тобто всі гроші, які клієнти не мали можливості отримати, – знаходяться на рахунках», – підкреслила начальник облуправління Ощадбанку.

За її словами, з початку карантину і до сьогоднішнього дня понад 80 тисяч ВПЛ мали пройти планову ідентифікацію. Крім того, близько 70 тисяч карткових рахунків, термін дії яких закінчився з початку карантину по сьогоднішній день, знаходяться у відділеннях Ощадбанку Донецької області.

«Але в Ощадбанку введена відстрочка терміну дії карт для внутрішньо переміщених осіб до 1 вересня 2020 року. Також продовжено термін проходження ідентифікації для ВПЛ після 1 вересня 2020 року. Тому немає необхідності поки звертатися до відділень за отриманням карт або проведенням ідентифікації. Карти активні, термін їх дії – до 1 вересня, і ідентифікація відстрочена після 1 вересня 2020 року», – зазначила Яківчик.

У той же час вона звернула увагу, що для клієнтів-ВПЛ, які знаходяться на підконтрольній Україні території і звертатимуться до відділень Ощадбанку за отриманням карти, відлік терміну ідентифікації відраховується з моменту звернення до відділення банку.

Нагадаємо:

  • Віце-прем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що електронну чергу для перетину лінії розмежування жителями окупованого Донбасу планується організувати після закінчення в Україні карантину для того, щоб було можливо врегулювати великий потік людей, які будуть накопичуватися на КПВВ, бажаючи отримати накопичені пенсії та інші соціальні виплати.
  • В кінці травня У Мінреінтеграції на міжвідомчій нараді обговорили план дій щодо відновлення роботи КПВВ на лінії розмежування на Донбасі та на адмінкордоні з окупованим Кримом після закінчення карантину. Зокрема, для забезпечення швидкої процедури перетину КПВВ було підтримано введення механізму електронного запису для громадян, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та бажають отримати пенсії чи інші соціальні виплати.
  • 6 червня Резніков повідомив, що після завершення карантину і зняття обмеженнь на перетин КПВВ у пенсіонерів, які мешкають на окупованому Донбасі, буде до 90 днів щоб отримати свої пенсії, які накопичуються на картках Ощадбанку.
  • За інформацією Резнікова, на сьогодні 272 тисячі пенсіонерів, які мешкають на тимчасово окупованих територіях Донбасу, чекають відкриття КПВВ на лінії розмежування, аби нарешті отримати пенсії, які накопичились на їх рахунках за час карантину. Кабмін, Пенсійний фонд і Ощадбанк готові до соцвиплат.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine